Blog

Towary podróżują po całym świecie. Stwarza to ogromne wyzwania zarówno dla firm produkcyjnych, jak i dostawców usług logistycznych oraz spedytorów. Wsparciem może być tutaj niezawodny system zarządzania transportem — system TMS.

Niezawodny system zarządzania transportem

Firmy zaangażowane w łańcuch dostaw muszą przestrzegać wielu przepisów i procedur dotyczących zgodności, które różnią się w zależności od kraju. Zawsze musi być jasne, gdzie aktualnie znajdują się towary — przejrzystość i zgodność ze standardowymi procesami są zatem obowiązkowe dla wszystkich zaangażowanych.

Jednocześnie firmy muszą utrzymywać jak najniższe koszty transportu, aby zachować konkurencyjność. We wszelkich staraniach o obniżenie kosztów nie może ucierpieć jakość usług – krótkie terminy dostaw i niezawodność są kluczowe, aby uniknąć kar umownych i pozyskać powtarzające się zamówienia. System tms jest narzędziem pozwalającym sprostać tym wymaganiom.

Widoczność w czasie rzeczywistym

System TMS to narzędzie do unikania pustych przebiegów i przeładowania. Wydajna optymalizacja załadunku powinna zapewnić, że przestrzeń dostępna w danym pojeździe jest wykorzystana w najlepszy możliwy sposób, a ładunek jest ułożony w taki sposób, aby załadunek i rozładunek zabierały jak najmniej czasu.

Ponadto istnieje automatyczne planowanie trasy, które umożliwia również wprowadzanie zmian podczas podróży dzięki aktualizacjom na żywo. System powinien zapewnić lepsze wykorzystanie pojazdów, skrócić odległości i umożliwić szybszą realizację zamówień.

W trakcie rozwoju rynku wymagania dotyczące systemu TMS znacznie wzrosły w ostatnich latach. W ten sposób widoczność w czasie rzeczywistym staje się coraz ważniejsza. Szczególnie w przypadku integracji zewnętrznych dostawców usług logistycznych ważne jest, aby informacje przepływały bez przeszkód — bez względu na to, gdzie w łańcuchu dostaw znajdują się przewożone towary.

Ponadto klienci oczekują teraz, że nowoczesny system TMS będzie wyposażony w dodatkowe funkcje. Obejmują one zintegrowane zarządzanie placem, śledzenie, rozwiązania w zakresie wysyłki paczek, cła i zgodności, a także informacje dotyczące zarządzania i raportowanie.

Podstawowym czynnikiem jest również obsługa standardowych interfejsów i wszystkich ważnych formatów danych, aby zapewnić płynną integrację różnych systemów oprogramowania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *