Skip to content Skip to footer

Jak znaleźć dobrą drukarkę kodów kreskowych?

Drukarka kodów kreskowych powinna cechować się niezawodnością oraz funkcjonalnością. Mogłoby się wydawać, że zakup sprzętu jest prosty i bezproblemowy. Nie zawsze tak jest! Należy uważać na urządzenia niskiej jakości, które mogą okazać się uciążliwe w codziennym użytkowaniu. Czasami lepiej zapłacić nieco więcej, ponieważ to parametry techniczne są najważniejsze. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej należy przeanalizować poniższe czynniki.

Jakość wykonania

Godna zainteresowania drukarka kodów kreskowych powinna być wykonana z certyfikowanych tworzyw, które spełniają szereg rygorystycznych norm i standardów. Dotyczy to przede wszystkim sprzętów eksploatowanych w trudnych warunkach. Wiadomym jest, że są one narażone na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Modele przemysłowe posiadają najczęściej solidną obudowę, jednak wiąże się to z wyższą ceną zakupu.

Przenośne drukarki kodów kreskowych także powinny być trwałe, tak aby nie uległy uszkodzeniu np. w transporcie. Oprócz tego powinny być one relatywnie lekkie. Im mniejsze gabaryty, tym wyższy komfort użytkowania. W dzisiejszych czasach w sprzedaży znajduje się wiele różnorodnych urządzeń, a więc znalezienie czegoś odpowiedniego to tylko kwestia czasu.

Prosta konfiguracja

Wiele osób podczas poszukiwania drukarki kodów kreskowych zwraca uwagę na prostotę obsługi. Ważne jest to, aby proces konfiguracji przebiegał intuicyjnie. Z tym zadaniem powinny poradzić sobie nawet osoby, które nie posiadają zbyt dużego doświadczenia.

Najlepiej, aby drukarka kodów kreskowych gwarantowała szeroki zakres regulacji. Jej dostosowanie do osobistych potrzeb nie powinno być przesadnie trudne, ani czasochłonne. Do dyspozycji mamy zwykle szczegółowe instrukcje udostępniane przez producenta, co można uznać za zaletę. Ci, którzy nie są pewni zakupu powinni skorzystać z profesjonalnego doradztwa ekspertów. Wiele sklepów oferuje pomoc wyspecjalizowanej obsługi, a więc dobrze z niej skorzystać.

Korzystna cena

W tym przypadku duże znaczenia ma wysokość posiadanego budżetu. Najtańsze drukarki kodów kreskowych to wydatek rzędu kilkuset złotych, jednak nie zawsze jest on opłacalny. Nie należy decydować się na zakup „w ciemno”, gdyż w ten sposób można znacznie więcej stracić, niż zyskać.

Najbardziej zaawansowane modele kosztują kilka tysięcy złotych, co może okazać się zbyt dużym obciążeniem finansowym. Nie należy również zapominać o przeanalizowaniu kosztów eksploatacyjnych, ponieważ bywają one bardzo wysokie (szczególnie w przypadku drukarek termotransferowych).

Leave a comment