Blog

Żyjemy w czasach, kiedy postęp technologiczny jest bardzo widoczny i wszystko dąży do maksymalnego uproszczenia. Teoretycznie wszystkie ważne rzeczy powinniśmy więc zapisywać w telefonie czy na komputerze. Wielu z nas tak robi, jednak wciąż popularnością cieszą się kalendarze. Są to przedmioty, w których nie rozładuje się bateria i które łatwo się nie zepsują, więc warto je docenić. A najlepiej mieć swój własny kalendarz książkowy, z samodzielnie wybranymi do niego zdjęciami. Na co więc czekasz, zaprojektuj własny kalendarz!

Co trzeba wiedzieć o samodzielnie zaprojektowanych kalendarzach?

Kalendarze o których mówimy występują w podobnych formach, jak te w sklepie. Mamy więc kalendarze biurkowe, ścienne czy książkowe. Różnica? To my wybieramy szablon, dobieramy interesujące nas parametry (od jakiego miesiąca ma się rozpoczynać kalendarz, ile dni ma być na jednej stronie, jak dużo miejsca zostawić na notatki, jakie wymiary ma mieć cały produkt), a także dobieramy własne zdjęcia. W ten oto sposób powstaje nasz kalendarz własny projekt. Możemy umieścić w nim np. rodzinne fotografie i podarować bliskiej osobie, lub rozdać dedykowane kalendarze pracownikom firmy. Wszystko zależy od nas i od naszej kreatywności, a własny kalendarz książkowy czy biurkowy jest rzeczą, która ucieszy wiele osób. Tym bardziej jeśli nie będzie to kolejny, nudny, masowy wyrób ze sklepu, lecz kalendarz własny projekt naszego autorstwa.

Zaprojektuj własny kalendarz online lub u fotografa

Aby przygotować swój własny kalendarz musisz zastanowić się nad jego formą. Czy ma pełnić głównie rolę ozdobną (ścienny), ma mieć dużo miejsca na notatki (książkowy), a może coś pomiędzy (biurkowy)? Ponadto musisz rozważyć układ stron oraz samodzielnie dobrać fotografie, które upiększą kalendarz. Postaraj się utrzymać je w jednakowej tematyce. Przykładowo możesz wręczyć drugiej połówce kalendarz z waszymi wspólnymi zdjęciami lub zamówić dla samego siebie kalendarz, w którym znajdą się fotografie uwieczniające pasjonujące momenty z twojego życia. Sam zdecydujesz, jak będzie najlepiej. Sam kalendarz zamówisz w studiu fotograficznym lub w internecie. Jest wiele stron z gotowymi kreatorami: wybierasz szablon, wgrywasz zdjęcia, a produkt przychodzi kurierem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *