Blog

Dobrze wybrany lokal użytkowy może zwiększyć dochód firmy, źle wybrany może doprowadzić do jej upadku. Nie jest to stwierdzenie przesadzone. Od odpowiedniego lokalu użytkowego bardzo często zależy, czy klienci nas dostrzega, czy może pójdą do konkurencji. O czym trzeba pamiętać wybierając lokal użytkowy?

Dobra lokalizacja – co to znaczy?

Ciekawe lokale do wynajęcia w Katowicach wcale nie muszą znajdować się w ścisłym centrum miasta. Przyjęło się, że jest to najkorzystniejsza lokalizacja. Nie do końca jest to trafne stwierdzenie.

Lokale do wynajęcia w Katowicach w centrum to miejsce, gdzie zawsze jest dużo ludzi, a tym samym potencjalnych klientów. Trzeba jednak pamiętać, ze również konkurencja jest znacznie większa. Duże nasycenie klientów ściąga wielu przedsiębiorców.

Bardzo dobrym rozwiązaniem może okazać się rezygnacja z centrum miasta i rozpoczęcie działalności na osiedlach, które właśnie powstają. Dlaczego?

Nowe osiedla bardzo często mają słabo rozwiniętą infrastrukturę. Brakuje fryzjera, przedszkola dla dzieci czy klubu fitness. Jest to szansa na pojawienie się pierwszemu z danym rodzajem działalności. Dzięki temu można zdobyć klientów, którzy po powrocie z pracy wcale nie mają ochoty przebijać się z powrotem do centrum, by zadbać o fryzurę czy poćwiczyć.

Parter czy piętro?

Lokale do wynajęcia w Katowicach na parterze cieszą się największą popularnością. Jest to zrozumiałe, gdy działalność nie opiera się na kontaktach ze stałymi klientami. Trzeba jednak pamiętać, że lokale użytkowe na parterze zawsze mają wyższą cenę najmu niż pozostałe lokale.

Nie każdy rodzaj działalności wymaga prowadzenia działalności na parterze. Warto pamiętać, że lokale do wynajęcia w Katowicach na piętrze to świetne miejsca na biuro rachunkowe, kancelarię prawną czy biuro tłumaczeń.

Konieczne jest wtedy zapewnienie łatwego dostępu do lokalu. Warto również pamiętać, że wejście musi być estetyczne, by nie odstraszało klientów.

Wybierając lokal do wynajęcia w Katowicach na piętrze koniecznie należy zadbać o widoczną, przyciągająca wzrok reklamę. Osoby, które szukają konkretnego rodzaju działalności powinny bez problemu dostrzec reklamę i zidentyfikować wejście.

Świetnym miejscem reklamowym jest okno lokalu oraz barierka balkonu. Warto jednak wiedzieć, że wywieszenie reklamy na elewacji budynku wymaga zgody zarządu wspólnoty. Najczęściej wiąże się również z dodatkowymi opłatami wnoszonymi na korzyść wspólnoty mieszkaniowej.

Poszukując lokali do wynajęcia w Katowicach warto skusić się na rejony, w których konkurencja jest ograniczona. Można w ten sposób zyskać wielu nowych klientów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *