Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto organizować konferencje nad morzem?

Należy mieć świadomość, że z roku na rok coraz częściej różnego rodzaju konferencje biznesowe organizowane są nad morzem. Jakie są zdecydowanie największe zalety takiego rozwiązania?

Dlaczego warto organizować konferencje nad morzem?

Warto wiedzieć, że w Polsce ponad 65% różnego rodzaju wydarzeń biznesowych odbywa się w hotelach. Należy do nich zaliczyć konferencje, kongresy czy warsztaty. Formy zajmujące się organizacją tego typu przedsięwzięć muszą wyróżnić się na tle konkurencji dlatego zmuszone są wybrać miejsce, które będzie przyciągało uwagę nie tylko wysokim poziomem dostarczanej wiedzy.

Świetnym rozwiązaniem mogą być konferencje nad morzem. Należy zaznaczyć, że hotele na północy Polski mają praktycznie tak samo rozbudowaną infrastrukturę, co w centrum kraju. Mogą zatem zapewnić nie tylko szkoleniowcom, ale również gościom najlepsze możliwe warunki. Ogromną przewagą jest jednak możliwość zintegrowania się uczestników konferencji np. na plaży. Nad morzem znajdują się bowiem atrakcje, których nie ma w największych polskich miastach.

Czym powinny charakteryzować się hotele przeznaczone do konferencji?

Osoby decydujące się na zorganizowanie konferencji nad morzem powinni przede wszystkim wziąć pod uwagę hotele biznesowe. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że najlepsze będą w stanie bez żadnego problemu zagwarantować najbardziej komfortowe warunki nie tylko do pracy, ale również wypoczynku.

Hotele muszą zatem dysponować właściwie zaprojektowaną przestrzenią biznesowa czy innymi udogodnieniami umożliwiającymi zrelaksowanie się o bardzo ciężkim dniu pracy. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba hoteli jest w stanie zagwarantować wspomniane warunki. Oczywiście organizatorzy wydarzenia biznesowego muszą mieć dostęp do przestrzeni konferencyjnej. Dodatkową atrakcją może być strefa fitness czy spa. Godny uwagi jest fakt, że najbardziej renomowane hotele umiejscowione są zaledwie 250 metrów od plaży.

Idealna przestrzeń konferencyjna

Jak zostało wspomniane wcześniej hotel musi dysponować odpowiednią przestrzenią konferencyjną. Warto wiedzieć, że niektóre obiekty nad morzem posiadają aż trzy duże sale konferencyjne. Największe z nich są w stanie bez żadnego problemu pomieścić nawet 450 osób. Istotne znaczenie będzie miała także wysokość sali.

Rekomendowane jest by miała przynajmniej 3 metry wysokości. Warto wiedzieć, że ogromną zaletą sali konferencyjnych będzie dostęp do dziennego światła. Ponadto dzięki różnorodnym powierzchniom, pomieszczenia mogą spełniać różne funkcje.

Leave a comment