Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobrą skrzyniopaletę?

Skrzyniopalety, nazywane inaczej kistenami to powszechnie wykorzystywany produkt, zarówno w magazynach, jak i w przemyśle i produkcji. Często służą również do transportu drobnych materiałów z magazynu do klienta końcowego. Jakie powinny być dobre kisteny i czy na pewno skrzyniopalety z plastiku to najlepszy wybór?

Na co zwrócić uwagę?

Na pewno jednym z czynników, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze skrzyniopalet, jak i palet w ogóle jest wytrzymałość na obciążenia. Nie chcielibyśmy przecież, by nasza paleta zawiodła podczas transportu, wysypując całą zawartość na posadzkę. Wiele osób obawia się, że polipropylen jest słabszym materiałem niż popularne drewno. Czy słusznie? Okazuje się, że nie. Zazwyczaj skrzyniopalety z plastiku, jak i ich drewniane odpowiedniki cechują się porównywalną nośnością. Oba warianty doskonale nadają się do transportowania i przechowywania naprawdę ciężkich ładunków.

Dzięki mniejszej wadze plastikowe kisteny okazują się nawet trwalsze w użytkowaniu, gdy dojdzie np. do upadku pustej palety z wysokości, plastik ze względu na mniejszą masę własną, ma większe szanse na ujście cało.

Jeszcze inną cechą znacząco podnoszącą wytrzymałość jest odporność na warunki atmosferyczne. Nawet najmocniejsza paleta drewniana poddana działaniu wilgoci i czasu straci swoje właściwości. Drewno podatne jest na gnicie, pleśń i próchnienie, od czego zupełnie wolny jest plastik. Jeśli w naszym magazynie są takie niesprzyjające warunki lub paleta w transporcie będzie spędzać dużo czasu na otwartym powietrzu, wybór plastikowej jest niewątpliwie lepszy.

Kolejną cechą, na jaką warto zwrócić uwagę przy wyborze skrzyniopalety jest możliwość składania. Ta unikatowa właściwość pozwoli nam oszczędzić bardzo dużo miejsca w magazynie. Kiedy są niepotrzebne, możemy je złożyć, dzięki czemu zajmują nawet do czterech razy mniej miejsca niż standardowo.

Kisteny w różnych kolorach

Jeszcze jedną cechą, którą warto wykorzystać przy aranżacji swojego magazynu jest różnorodność kolorów skrzyniopalet. Po cóż ograniczać się do jednego koloru i zajmować się drukowaniem słabowidocznych etykiet, jeśli można wybrać kisteny w 4 czy 5 różnych kolorach i posegregować towar w zależności od kategorii. Dzięki temu już z daleka będzie wiadomo, gdzie szukać produktów należących do danej grupy.

Leave a comment