Blog

Okres poszukiwania pracy dla większości ludzi jest okresem dość stresującym. Większość ludzi nie pracuje przecież hobbystycznie. W ten sposób zarabiamy na życie, a oszczędności mają to do siebie, że w końcu się kończą. Motywacja płacowa pracowników jest zatem istotna.

Skuteczne szukanie pracy

Sieć kontaktówKażdy z nas posiada jakąś sieć kontaktów – znajomych, przyjaciół, rodzinę. To dobra droga do znalezienia pracy. Pytajmy – jest duża szansa, że ktoś będzie miał coś do zaoferowania. Im większa nasza sieć kontaktów, tym większe prawdopodobieństwo.

Internet

Internet to skarbnica wszelkiej wiedzy i informacji. To również miejsce, gdzie znajduje się mnóstwo ofert pracy. Pytanie – jak szukać wymarzonej pracy w takim gąszczu ofert, jak się tu odnaleźć? Spróbujemy znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Pieniądze, kasa, mamona

Co motywuje do podjęcia pracy? Motywacja płacowa pracowników to czynnik, który sprawia, że pracownicy chętnie podejmują zatrudnienie w danej firmie. Właściwie dla większości ludzi liczy się przede wszystkim odpowiedź na jedno pytanie: Ile zarobię? Dopiero później patrzy się na inne elementy danej oferty.

A co oprócz pieniędzy?

Oprócz pieniędzy ważna jest dla nas atmosfera w pracy czy dodatkowe profity takie jak opłacana przez pracodawcę opieka medyczna czy karta sportowa uprawniające do wejścia do różnych obiektów sportowych. Ważna jest też informacja, jakie pracodawca przyznaje premie i kiedy to czyni oraz jakie warunki trzeba spełnić, by premię dostać.

Internet – jak szukać pracy?

Wykorzystując sieć kontaktów… Wykorzystanie sieci kontaktów, kiedy szukamy pracy w internecie, polega między innymi na zamieszczeniu informacji na swojej tablicy na jednym z portali społecznościowych. Umieśćmy prosty przekaz: Szukam pracy biurowej, zdalnie lub 15 km od swojego miasta. Być może nasi znajomi będą mieli coś do zaoferowania.

Portale branżowe

Jest wiele stron, które skupiają osoby, które chcą budować swoją zawodową karierę. Zamieśćmy tam odpowiednik CV – opiszmy naszą zawodową karierę i napiszmy, że obecnie poszukujemy zatrudnienia.

Niezwykle ważne jest, aby dobrze wykorzystać w swoim życiu czas poszukiwania pracy – to nie może być czas stracony. Warto, aby dopomóc motywacji płacowej pracowników i jasno mówić o finansowych oczekiwaniach.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na sebastiantrzaska.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *