Blog

Na pierwszy rzut oka wysyłanie paczki wydaje się bardzo prostym zadaniem, ale wcale tak nie jest. Kurierzy nie zawsze obchodzą się z naszymi paczkami delikatnie, dlatego też warto postawić na solidne papierowe pudełka, które odporne są na uszkodzenia mechaniczne. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą bezpiecznie wysyłać paczki, ale nie mają zielonego pojęcia jak za to zadanie się zabrać.

Jak poprawnie zabezpieczyć wysyłany towar?

Przed wysłaniem towaru należy wybrać odpowiedni rozmiar oraz rodzaj kartonu. Warto tak przygotować towar, aby nie posiadał on żadnych wystających elementów. Jeżeli chcemy wysyłać kruche i delikatne przedmioty, to nawet najgrubsze pudełka kartonowe nie wystarczą. W takiej okoliczności niezbędna jest także porządna folia bąbelkowa. Wszystkie wolne przestrzenie należy dokładnie wypełnić wypełniaczami. Nie można zapominać także o tym, aby na papierowym pudełku nakleić etykiety ostrzegawcze, które informują kuriera, że przewożone są delikatne przedmioty. Na samym końcu zapakowane pudełka kartonowe należy dokładnie okleić szeroką taśmą pakową. Jeżeli przewozimy ciężkie przedmioty, to przydać mogą się skrzynki kartonowe i wytrzymała folia stretch.

Czym najlepiej wypełniać pudełka kartonowe?

W dzisiejszych czasach papierowe pudełka możemy wypełniać na bardzo wiele sposobów. Najlepszym rozwiązaniem są specjalne wypełniacze. Mowa tutaj oczywiście o popularnych chrupkach, dzięki którym doskonale można zabezpieczyć szklane elementy. Dużą zaletą chrupek jest ich niewielka waga, dzięki czemu nie rośnie cena wysyłki. Olbrzymim plusem wypełniaczy tego typu jest również to, że są one łatwe w aplikacji. Porządne chrupki są w stanie zamortyzować nawet bardzo duże wstrząsy, które pojawiają się podczas transportu.

Folia bąbelkowa

Jeżeli wysyłamy duże skrzynki kartonowe, to warto skorzystać także z dobrodziejstwa folii bąbelkowej, która dzięki pęcherzykom powietrza zabezpieczy każdą przesyłkę. Dużą zaletą folii bąbelkowej jest to, że ładnie się prezentuje. Pierwsze wrażenie klienta po otwarciu paczki jest bardzo ważne, dlatego też warto zadbać o ten element. Bardzo wiele osób korzysta ze starych materiałów i zgniecionych papierków, które niestety nie prezentują się estetycznie i co najważniejsze sporo ważą, przez co rośnie cena transportu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *