Skip to content Skip to footer

Grunt inwestycyjny pod budowę przedszkola

Duża liczba dzieci, które pojawiły się na świecie kilka lat temu, dziś potrzebuje placówki przedszkolnej, lecz w takich ośrodkach brakuje miejsc. W związku z tym, ciekawym pomysłem na wykorzystanie posiadanego gruntu inwestycyjnego lub na biznes na zakupionej ziemi, może być właśnie przedszkole.

Ulokowanie działki

Podstawowym warunkiem, jaki muszą spełniać grunty inwestycyjne, które mają być przeznaczone pod przedszkole, jest odpowiednia lokalizacja w mieście, na osiedlach mieszkalnych, by rodzicom korzystało się z takich miejsc wygodnie. Kupując mieszkanie wiele osób zwraca bowiem uwagę właśnie między innymi na bliskość przedszkoli czy szkół.

Najlepiej rozglądać się za gruntem inwestycyjnym, który ktoś chce sprzedać ze względu na zakończenie swojej dotychczasowej działalności. Niestety korzystnie ulokowaną działkę, z dala od ulicy ze względu na bezpieczeństwo dzieci, może być trudno znaleźć, ale trzeba poszukiwać okazji i mieć oczy otwarte.

Wielkość gruntu inwestycyjnego

W zależności od tego, czy powstanie placówka piętrowa czy parterowa, będzie potrzebna mniejsza lub większa działka. W przypadku bryły parterowej, bardzo wygodnej i bezpiecznej dla dzieci, potrzebne są większe grunty inwestycyjne, ponieważ powierzchnia budynku jest większa. Trzeba zaplanować miejsce nie tylko na sale, gdzie będą się odbywały zajęcia.

W przedszkolu nie może zabraknąć także sali do ćwiczeń, kuchni, szatni i pomieszczeń służbowych dla nauczycieli. Pozostała część gruntu inwestycyjnego będzie zajęta placem zabaw, terenami zielonymi czy parkingiem.

Skąd zdobyć pieniądze na działkę?

To dość wysoki koszt, szczególnie jeżeli mówimy o działkach, takich jak grunty inwestycyjne w środku miasta. Najlepiej udać się po korzystny kredyt dla przedsiębiorców, który przyda się nie tylko na sam zakup ziemi, ale także budowę przedszkola, jego wyposażenie i koszty związane z funkcjonowaniem.

Kiedy można liczyć na to, że biznes zacznie przynosić zyski? Pierwsze lata będą czasem na rozruch i spłatę kredytów, które zostały zaciągnięte na realizację planu. Jeżeli były to pieniądze niewielkie, po kilku latach można liczyć na to, że pomału zacznie się widzieć zyski. Dziś przedszkola prywatne mają się bardzo dobrze i nie brakuje chętnych dzieci, więc czesne od rodziców pomnożone razy kilkadziesiąt sprawi, że wkrótce inwestycja zacznie zarabiać na siebie.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – działki inwestycyjne

Leave a comment