Skip to content Skip to footer

Folia pęcherzykowa – co warto o niej wiedzieć?

Folia bąbelkowa nazywana też pęcherzykową, narodziła się w połowie dwudziestego wieku. Gdy debiutowała na rynku, z pewnością niewiele osób spodziewało się, że jej obecność okaże się mieć przełomowe znaczenie dla pakowania i transportu produktów.

Folia pęcherzykowa i jej fenomen

Co sprawiło, że o folii bąbelkowej zrobiło się głośno niemal natychmiast po jej debiucie rynkowym? Nietrudno się domyślić, że to właśnie wielość jej zastosowań przyczyniła się do tego, że rozwiązanie to szybko stało się jednym z ulubionych dla milionów użytkowników. Początkowo reklamowano ją przede wszystkim jako folię do pakowania, szybko okazało się jednak, że przed folią pęcherzykową można stawiać także szereg innych zadań.Dziś Folia bąbelkowa jest znana przede wszystkim jako doskonale sprawdzający się wypełniać do paczek. Nie ma wątpliwości, co do tego, że jej obecność ułatwia transport delikatnych produktów, w tym zwłaszcza wyrobów ze szkła i porcelany. Folia amortyzuje wstrząsy, łagodzi też konsekwencje obić i upadków z wysokości, na jakie paczki narażone są podczas transportu. W folię pęcherzykową inwestują zresztą nie tylko pracownicy firm kurierskich, ale i klienci indywidualni. Nie może być jednak inaczej, skoro rozwiązanie to ułatwiło już organizację tysięcy przeprowadzek.

Charakterystyka folii bąbelkowej

Tym, co sprawia, że folia pęcherzykowa może pochwalić się unikatowymi właściwościami, jest jej struktura. To właśnie ona daje jej tak szerokie możliwości zastosowania. Opiera się na rozmieszczonych w regularnych odstępach pęcherzykach powietrza, które zostały uwięzione wewnątrz plastikowej folii. Folia bąbelkowa jest dziś na tyle popularna, że poważniejszego problemu nie stanowi dopasowanie do indywidualnych potrzeb ani jej koloru, ani rozmiaru. Oczywiście, największą popularnością cieszy się folia przezroczysta. Jest postrzegana jako najbardziej neutralna, a tym samym zwraca się uwagę na szczególnie duże możliwości jej praktycznego zastosowania. Bez względu jednak na to, na jaki jej rodzaj się zdecydujemy, możemy liczyć na elastyczny, miękki materiał. Sposób wykonania folii sprawia, że nie ma problemu z jej dostosowaniem kształtem do przedmiotu, który ma być chroniony z jej wykorzystaniem. Co warte podkreślenia, wysokiej jakości folia pęcherzykowa jest rozwiązaniem, które nie przepuszcza wody.

Leave a comment