Blog

Drzwi są podstawowym elementem, który powinien znaleźć się w wyposażeniu każdego domu oraz biura. To dzięki nim można rozdzielić pomieszczenia, tak aby pracownicy mieli swoją prywatną przestrzeń. Lecz jakie drzwi wybrać, żeby biuro było wykończone w bardzo nowoczesnym stylu?

Drzwi biurowe szklane – oczywisty wybór czy nowoczesność?

Drzwi szklane mają wyjątkowy charakter, który nadaje pomieszczeniom odpowiedniego wyglądu. Zapewniają one lepsze doświetlenie pomieszczeń przy zachowaniu odpowiedniej przestrzeni prywatnej dla pracowników. Pomimo tego, że drzwi szklane są coraz częstszym wyborem przedsiębiorców to w starszych biurach można znaleźć nadal tradycyjne, drewniane drzwi bez szyb. Drzwi szklane pozwolą na nadanie wnętrzu nowoczesnego wyglądu.

Dlaczego drzwi biurowe szklane są świetnym wyborem?

Przede wszystkim dlatego, że pozwolą one na wydzielenie odpowiedniej przestrzeni prywatnej dla każdego z pracowników. Ponadto pracodawca będzie miał informację na temat tego, jak pracuje dana osoba oraz czy wykonuje ona swoje obowiązki w sposób sumienny. Dodatkowym plusem drzwi szklanych jest możliwość zorientowania się czy dana osoba jest w pomieszczeniu czy nie bez konieczności wchodzenia do niego. Drzwi szklane są również świetne w sytuacji, gdy biuro potrzebuje dodatkowego doświetlenia, ponieważ dzięki ich przepustowości promienie słoneczne będą przepływały przez całe biuro bez zatrzymywania się na drzwiach klasycznych, drewnianych.

Jakie rodzaje drzwi szklanych pojawiają się na rynku?

Przede wszystkim wszystkie drzwi szklane, które pojawiają się na rynku wykonane są z wysokiej jakości szkła hartowanego, które jest bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne niż zwykłe szkło. Rodzaje drzwi szklanych uzależnione są od konstrukcji, a mianowicie na rynku można znaleźć drzwi szklane przesuwne, harmonijkowane, dwuskrzydłowe, rozwierane czy bez ościeżnicy. Rodzaje drzwi uzależnione są również od tego jaki rozmiar będzie potrzebny.

Jakie drzwi najlepiej wybrać do biura?

Przede wszystkim należy postawić na zwykłe drzwi dwuskrzydłowe lub przesuwne, otwierające się w naturalny sposób. Pozwoli to na wygodne przemieszanie się po całym biurze. Do biura nie sprawdzą się ani drzwi harmonikowane ani drzwi rozwierane.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *