Skip to content Skip to footer

Czy trudno jest znaleźć dla swojej firmy biuro w Katowicach?

Wybór konkretnego biura to poważna decyzja, która może przez długie lata rzutować na sukces prowadzonej działalności oraz komfort właścicieli i pracowników firmy. Jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o takie lokale użytkowe w Katowicach?

Nieruchomości użytkowe w Katowicach

Stolica Śląska to dość ciekawe miejsce jeśli chodzi o rynek nieruchomości użytkowych: znajdziemy tu lokale w nowych budynkach, potężnych, nieco starszych już biurowcach, urokliwych kamienicach czy innego rodzaju budynkach prywatnych – wybór jest bardzo duży.Znajdziemy zarówno oferty dotyczące najmu, jak i zakupu, jednak pamiętajmy o tym, że ceny mogą nas zaskoczyć – są zdecydowanie wyższe niż na prowincji czy w mniejszych ośrodkach miejskich.

Niewielkie biura w Katowicach to nie problem

Większość ogłoszeń jakie znajdziemy na popularnych portalach z ogłoszeniami, dotyczy raczej biur małych i tych średniej wielkości. Takie lokale najczęściej wynajmiemy za około 50 złotych za metr kwadratowy, ceny mogą jednak sporo się wahać (w górę i w dół), w zależności od lokalizacji i wyposażenia danego lokalu.Dobrym pomysłem, chociaż wymagającym sporo zachodu, może być wynajęcie/zakup dwóch mniejszych biur w różnych lokalizacjach miasta, co pozwoli nam dotrzeć do większej liczby klientów.

Ale co z większym metrażem?

Nieco większy kłopot jeśli chodzi o znalezienie Biura w Katowicach może pojawić się kiedy szukamy lokalu o dużym metrażu, który pomieści na przykład rozbudowany sprzęt i/lub kilkudziesięciu pracowników.Takie biura są znacznie rzadziej wystawiane na sprzedaż czy wynajem, a co za tym idzie, również ich ceny za metr są odpowiednio wyższe, co jest związane z sporym na nie popytem. Ale czekając cierpliwie lub decydując się na usługi biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, na pewno uda nam się znaleźć odpowiedni lokal.

Leave a comment