Blog

Można zaobserwować, że drukarnie coraz częściej wykonują różnego rodzaju zlecenia na wydruk cyfrowy. Wspomniana usługa jest standardem w znacznej większości renomowanych punktów. Czym dokładnie charakteryzuje się druk cyfrowy?

Zastosowanie druku cyfrowego

Należy mieć świadomość, że druk cyfrowy w zdecydowanej większości przypadków wykorzystywany do wykonywania publikacji o stosunkowo niskim nakładzie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w przypadku większego znacznie lepszą opcją będzie druk offsetowy.

Warto wiedzieć, że omawiany rodzaju druku świetnie sprawdzi się w przypadku organizacji eventów czy konferencji. Oznacza tym samym, że wykorzystuje się go przeważnie do realizacji niskonakładowych publikacji.

Jakie są największe zalety omawianego rodzaju druku?

Do zdecydowanie najczęściej wymienianych argumentów przemawiających za skorzystaniem z tego rodzaju druku jest przede wszystkim możliwość bardzo szybkiej realizacji zlecania drukarskiego. Nie można oczywiście zapomnieć o bardzo wysokiej jakości otrzymanych wydruków. Ponadto nie trzeba wcześniej przygotować specjalnej formy do druku.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że druk w cyfrowej formie gwarantuje komfort i wygodę na najwyższym możliwym poziomie. W trakcie druku w omawianej formie obraz nie musi być ręcznie odnawiany. Wszystko dzieje się praktycznie automatycznie.

Kiedy wybrać cyfrowy druk?

Omawiany rodzaj druku rekomendowany jest przede wszystkim osobom, którym zależy na czasie, a także stosunkowo szybkim wydruku o stosunkowo małym nakładzie. Warto wiedzieć, że osoba zainteresowana może mieć wpływ na personalizację materiałów.

Godny uwagi jest fakt, że w przypadku większych nakładów znacznie lepszą opcją będzie druk offsetowy. Należy mieć świadomość, że cyfrowy druk oferowany jest przez bardzo duża liczbę drukarni online, które zdalnie przyjmują i realizują zamówienie.

Wady druku cyfrowego

Warto wiedzieć, że druk cyfrowy nie będzie atrakcyjny cenowo, jeżeli dana osoba będzie zainteresowana wydrukowaniem większych nakładów.

Trzeba także zaznaczyć, że w niektórych sytuacjach mogą wystąpić problemy z odwzorowaniem niektórych kolorów. Druk offsetowy charakteryzuje się większą precyzją w porównaniu do cyfrowego.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *