Blog

W żadnej firmie nie można uchronić się przed kwestiami związanymi z księgowością. Można oczywiście ją samodzielnie prowadzić, ale to wymaga sporej wiedzy i doświadczenia oraz dużej ilości czasu. Inną opcją jest zatrudnienie księgowej, co niekoniecznie jest optymalnym rozwiązaniem. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z usług zewnętrznego biura rachunkowego.

Biuro rachunkowe Katowice tańszym rozwiązaniem niż własna księgowa

Firma zatrudniająca na etat własną księgową musi liczyć się z koniecznością poniesienia niemałych kosztów i to stałych. Oprócz podstawowych kosztów pracowniczych trzeba liczyć się także z wydatkami związanymi z zakupem materiałów podatkowo-finansowych, kursami i szkoleniami. Wyposażenie stanowiska pracy księgowej wymaga zakupu odpowiedniego sprzętu komputerowego, urządzenia drukującego i kosztownego oprogramowania. Z całą pewnością nie są to małe kwoty i może to mocno obciążyć firmowy budżet.

Znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na biuro rachunkowe Katowice. Zawierając z nim umowę, znikają wszystkie wyżej wymienione koszty. Na korzyść tego rozwiązania przemawia także to, że biuro rachunkowe nie ma przestojów i jest zawsze czynne. Księgowa może się nagle rozchorować, a firma zostanie sama z całą księgowością na głowie. W biurze rachunkowym Katowice zawsze dostępna jest jakaś osoba świadcząca usługi księgowe, nawet jeśli niektórzy pracownicy mają urlop.

Odpowiedzialność przeniesiona na biura rachunkowe

W przypadku firmy, która ma własną księgową, trzeba liczyć się z tym, że jeśli popełni ona jakiś błąd czy też w dokumentacji pojawi się jakieś niedociągnięcie, to odpowiedzialność za to będzie musiała wziąć firma. W przypadku biura rachunkowego Katowice nie ma tego problemu, gdyż to ono odpowiada w pełni za wyrządzoną szkodę.

Bardzo ważne jest to, aby korzystać z usług wyłącznie licencjonowanych biur rachunkowych, które mają polisę OC. Wówczas przedsiębiorcy będzie znacznie łatwiej ubiegać się o uzyskanie należnego mu odszkodowania. Oczywiście znaczenie, a także to, na jakich warunkach została podpisana umowa z biurem. Nie zmienia to jednak faktu, że to biuro rachunkowe odpowiada za szkody wyrządzone przez swoich pracowników i reprezentantów.

Szeroki zakres usług

Większość biur rachunkowych nie świadczy usług związanych wyłącznie z księgowością. W składzie mają wielu wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy są ekspertami w konkretnych dziecinach. Ponadto współpracują oni z osobami takimi jak prawnik czy doradca finansowy.

Współpracując z profesjonalnym biurem rachunkowym, nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów, jeśli zajdzie potrzeba skorzystania z usług biegłego rewidenta czy adwokata. Przedsiębiorąca może liczyć na wysokiej jakości usługi i to w atrakcyjnych cenach.