Blog

Każda firma wraz ze zmieniającymi się czasami musi w jakiś sposób się do nich adaptować. Ze względu na ciągłą informatyzację i automatyzację pracy, wiele zawodów uległo ogromnej zmianie, a jeszcze więcej dzięki temu powstało.

Jak informatyzacja może pomóc w windykacji?

Trzeba iść z duchem czasu, nie tylko z powodu tego, że musimy. Głównym powodem, dla którego firmy wprowadzają innowacje do swojego dobrze sprawdzonego systemu działania, są zazwyczaj spowodowane chęcią zwiększenia wydajności pracy. Zwiększając tempo pracy, zwiększamy także zarobki generowane przez firmę. Informatyzacja pozwala na całkowite powierzenie botowi pracy, która i tak może być wykonywana mechanicznie i jedynie przeszkadza pracownikom w wykonywaniu ich pracy.

Voicebot windykacja – do czego może się przydać

Praca z klientem to jedno, ale ciągłe udzielanie im podstawowych informacji jak, informowanie o statusie sprawy, kwocie i przyczynie zaległości, możliwości spłaty zadłużenia itp.potrafią zabierać sporo czasu, a nie są zbytnio praktyczne dla firmy. Dlatego właśnie voicebot dla windykacji, wydaje się wręcz niezbędny. Wynika to nawet z tego, że windykacja miękka, która jest łatwa do wykonania, zajmuje dużo czasu.Spekuluje się, że w ciągu 3 lat udział botów w obsłudze wzrośnie o 40%. Jest to spowodowane faktem, że boty lepiej radzą sobie z prostymi zadaniami, nie dość, że prace wykonują sprawniej, to dodatkowo, szansa na pomyłkę takiego bota jest minimalna, co jest bardzo ważne w dziedzinach takich jak windykacja.

Voicebot windykacja – czy warto już inwestować

Rynek tego jeszcze od nas nie wymaga. Technologia ta, nie jest jeszcze aż tak rozwinięta, przez co wiele firm po prostu z niej jeszcze nie korzysta. Na razie ceny są bardzo wysokie, więc jeśli nie czujemy potrzeby natychmiastowego zwiększania obrotów, to nie widzę powodu, żebyśmy inwestowali pieniądze już teraz. Na pewno za kilka lat voicebot dla windykacji stanie się normą, chociażby ze względu na to, że windykacja miękka, będzie mogła być zautomatyzowana. Jednak na tę chwilę nie musimy się tym martwić, warto może nawet poczekać, ponieważ wraz z popularyzacją tego typu technologii, jest szansa, że cena takich botów stanie się mniejsza. Pozwoli nam to wtedy na kupienie Voicebota po niższej cenie, w momencie, kiedy będzie nam on niezbędny, w tej chwili jest to technologia w miarę nowa, przez co jej ceny też mogą być lekko zawyżone.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *