Skip to content Skip to footer

Alternatywne wyświetlacze wielkoformatowe LCD

Alternatywne wyświetlacze wielkoformatowe LCD coraz częściej wykorzystuje się w różnorodnych aplikacjach digital signage. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać zastosowanie nowoczesnych wyświetlaczy LCD.

Szerokie i różnorodne zastosowanie

W ostatnim czasie coraz częściej można spotkać dwustronne wyświetlacze LCD, które tak naprawdę wykonane są poprzez zamknięcie w jednej obudowie dwóch ekranów. Niestety przy zastosowaniu dwóch modeli uzyskuje się dość grube ekrany. Lepszym rozwiązaniem jest postawienie na gotowe dwustronne monitory, które są smuklejsze i robią dobre wrażenie. Ich olbrzymią zaletą jest również to, że kosztują mniej niż dwa oddzielne monitory LCD.

Niektórzy producenci rezygnują z podświetlenia i tylnej obudowy, dzięki czemu ekran jest półprzezroczysty. Modele tego typu na szeroką skalę wykorzystywane są przede wszystkim w reklamie. W modelach tych podświetlanie montuje się wewnątrz gabloty. Jest to bardzo praktyczne i ergonomiczne rozwiązanie.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne

W branży przemysłowej coraz częściej można zetknąć się także z ekranami dotykowymi, dzięki którym można wejść w interakcję z wyświetlaczem. Na podobnej zasadzie tworzone są także interaktywne lustra, które opierają się jednak częściej na diodach LED.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że wyświetlacz LCD może być wykorzystany także do tworzenia interaktywnych podłóg albo kurtyn. Jest to w chwili obecnej jedna z najciekawszych alternatyw dla popularnych rzutników.

Szerokoformatowe wyświetlacze LCD TFT

W branży reklamowej doskonale sprawdzi się szerokoformatowy wyświetlacz LCD TFT. Urządzenia tego typu mogą pochwalić się dużą bezawaryjnością i niezawodną ekspozycją treści reklamowych. Szerokoformatowe wyświetlacze wykorzystywane są nie tylko w sektorze przemysłowym, ale również publicznym i handlowym.

Przemysłowy wyświetlacz LCD TFT może pochwalić się wysokim kontrastem i doskonałą jasnością obrazu. Treści widoczne są dla odbiorców nawet przy dość silnym słońcu. Wyświetlacze tego typu zaprojektowane zostały w taki sposób, aby poradzić sobie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych i przy niskich/wysokich temperaturach. Godne polecenia są przede wszystkim te wyświetlacze LCD, które oparte są na nowoczesnych technologiach (np. Local Dimming czy MaxRGB).

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem

Leave a comment