Blog

Obecnie produkty wykonane z materiału, jakim jest polietylen, wykorzystywane są w bardzo wielu dziedzinach. Najczęściej folia polietylenowa stosowana jest jako opakowanie. Trzeba jednak wiedzieć, że wyróżnić można różne rodzaje tego typu folii. Przede wszystkim wyróżnić można tu folię LDPE oraz folię HDPE. Czym się od siebie różnią?

Folia polietylenowa zastosowanie – LDPE a HDPE?

Jak wspomniano, wyróżnić można kilka rodzajów folii polietylenowej. Najczęściej stosowane są folie LDPE i HDPE. Oba te rodzaje folii różnią się od siebie swoją gęstością. Folia LDPE charakteryzuje się mniejszą gęstością materiału, z kolei folia HDPE większą gęstością materiału. Zarówno z folią LDPE, jak i HDPE każdy ma do czynienia niemal codziennie. To właśnie z tych materiałów produkowane są choćby torebki foliowe obecne w niemal każdym sklepie. Torebi foliowe wyprodukowane z folii polietylenowej HDPE są trwalsze i wytrzymalsze w porównaniu z torebkami wyprodukowanymi z materiału LDPE. Co ciekawe, oba rodzaje folii rozpoznać można po ich strukturze. Folia HDPE cechuje się matową strukturą oraz wydaje ona specyficzny szelest przy dotykaniu. Natomiast folię LDPE cechuje połysk oraz spora rozciągliwość. Omawiając temat „Folia polietylenowa zastosowanie” podkreślić jeszcze trzeba, że z tego materiału produkuje się nie tylko torebki. Materiał ten znajduje swoje zastosowanie także choćby w wędkarstwie, wspinaczce i żeglarstwie. Folie LDPE i HDPE to nie jedyne rodzaje folii polietylenowej. Wyróżnić można dodatkowo folię polietylenową LLDPE. Ten materiał swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym.

Folia polietylenowa producent – co warto wiedzieć?

Na rynku funkcjonuje wielu producentów folii polietylenowej. Dobrze jest zatem wiedzieć, czym wyróżnia się ten, który oferuje produkt naprawdę wysokiej jakości. Przede wszystkim taka firma cechować powinna się dużym doświadczeniem w produkcji tego typu materiału. Dodatkowo dobry producent to taki, który specjalizuje się nie tylko w produkcji głównych typów folii polietylenowej, ale także innych typów tego materiału. Zastanawiając się nad tematem „folia polietylenowa producent”, warto podkreślić jeszcze, że dobry producent powinien oferować swoje produkty wielu różnym branżom.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *