Skip to content Skip to footer

Wynajem busa z kierowcą – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?

Busa wynajmuje się najczęściej w przypadku organizacji imprez okolicznościowych, wakacji czy imprezy integracyjnej. Ale na co zwrócić uwagę wynajmując busa? Ile kosztuje wynajem busa z kierowcą?

Wynajem busa z kierowcą

Wynajmowaniem busów zajmują się wypożyczalnie aut oraz firmy przewozowe. Oferta taka skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak również do instytucji i firm. Najczęściej busy wynajmowane są na uroczystości okolicznościowe, firmowe wyjazdy, wycieczki czy na wieczory panieńskie.

Wypożyczalnie oferują liczne dodatkowe oferty, takie jak na przykład przewód bagażów, transfer z lotniska lub z dworca do domu. Wynajem busa z kierowcą jest opłacalny w przypadku, gdy korzysta z niego kilka osób, które mogą podzielić się kosztami. Jest to także komfortowe rozwiązanie, gdyż nikt nie musi kierować samochodem i każdy może już w podróży się odprężyć i zrelaksować.

Kiedy wynająć busa z kierowcą, a kiedy bez?

Najczęściej w ofercie firm przewozowych można wynająć jedynie busa z kierowcą. Taka oferta spotykana jest częściej w wypożyczalni aut. Trzeba oczywiście pamiętać, że busem który posiada więcej niż 17 miejsc może kierować osoba posiadająca prawo jazdy kategorii D.

Bus bez kierowcy to przede wszystkim mikrobus, który traktowany jest jak samochód osobowy. Jest to pojazd, w którym może jechać 8 lub 9 osób.

Na co zwrócić uwagę wynajmując busa i jakie są koszty wynajmu?

Przede wszystkim przed wynajęciem busa należy dokładnie zapoznać się z warunkami wynajmu. Koleją kwestią jest także model i stan techniczny pojazdu. Najlepiej wybrać nowsze samochody, które nie są zniszczone i wyglądają dobrze. Bus powinien być komfortowy, to znaczy powinna być w nim klimatyzacja i ogrzewanie oraz rozkładane fotele z pasami bezpieczeństwa. Dobrym dodatkiem są gniazda USB i oświetlenie znajdujące się przy fotelach oraz odtwarzacz CD, który umili podróż.

Koszt wynajęcia busa różni się w zależności od regionu i modelu pojazdu. Średnia cena to koszt 200 złotych za 100 km. Ale oczywiście można znaleźć tańsze propozycje, które nie odbiegają jakością od tych drogich.

Leave a comment