Blog

Wykładziny biurowe mają wiele do zaoferowania. Potrafią odmienić wnętrze i poprawić komfort pracy. Jak dobrać odpowiednią do danego miejsca? Czym kierować się podczas zakupu? Jak sprawić, by dywan był stylowym dopełnieniem wnętrza?

Przede wszystkim spójność stylistyczna, czyli jak dobrać wykładzinę do biura

Wykładzina dywanowa biurowa jest dość istotną częścią pomieszczenia. To ona – często w niemal niezauważalny sposób – nadaje pokojowi dany charakter, a tym samym przedstawia w pewien sposób firmę. Zarówno dla pracowników, jak i klientów dobra prezencja miejsca jest ważna – sprawia, że chce się w nim przebywać. Co więcej, dobrze dobrana Wykładzina do biura ułatwia codzienne funkcjonowanie w przestrzeni. Z pozoru tak mało ważny element może więc zupełnie odmienić wnętrze pod każdym względem.

Spójność stylistyczną można uzyskać na dwa sposoby – wybierając wykładzinę w stonowanych i uniwersalnych kolorach lub też stawiając na kontrast. Każdy z tych pomysłów może się sprawdzić w większości wnętrz. Ważne jest, by wykładzina dywanowa biurowa współgrała ze specyfiką miejsca. Nie ma sensu silić się na kolorowe i ekstrawaganckie stylizacje pomieszczenia, jeśli dane biuro jest dość formalnym miejscem, które wymaga uniwersalnych rozwiązań. Agencje marketingowe, w których panuje nieco luźniejsza atmosfera, mogą postawić na coś, co wyróżni ją estetycznie.

Funkcjonalność, czyli cechy, które powinna posiadać praktyczna wykładzina do biura

Oprócz walorów estetycznych wykładziny biurowe powinny być także praktyczne. Nie ma nic gorszego niż dywan, na którym można się z łatwością poślizgnąć lub taki, który utrudnia chodzenie po powierzchni. Czym więc powinna charakteryzować się dobrej jakości funkcjonalna wykładzina? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na materiał – jego trwałość to nie tylko oszczędność finansowa, ale także dobra prezencja przez długi czas. Jest to istotna cecha, biorąc pod uwagę spore natężenie ruchu w miejscach pracy i lokalach użytku publicznego. Kolejną kwestią jest łatwość czyszczenia wykładziny. Po pierwsze, najlepiej, by była odporna na zabrudzenia i nie eksponowała powstałych plam. Po drugie, nie powinna sprawiać problemów z porządkowaniem jej powierzchni zwykłymi metodami – zarówno odkurzacz, jak i podstawowe środki czystości powinny radzić sobie z zabrudzeniami na dywanie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *