Blog

Ciężko bez nich ułożyć sobie życie, są dostępne wszędzie i można uznać, że często bez umiaru. W firmach, w których dla klientów oraz pracowników dostępne są automaty z wodą, walają się niemal wszędzie. Winowajcą jest oczywiście kubek plastikowy.

Zastosowania

Kubki plastikowe stosuje się niemal wszędzie. W marketach budowlanych, w automatach do kawy oraz bywa, że w szpitalu podają w nich leki. W zależności od grubości materiału są one mniej lub bardziej podatne na wysoką temperaturę. Niektóre zakłady związane z produkcją używają ich do mieszania produktów – są w końcu tanim pojemnikiem.

Atuty

Z pewnością największym atutem jaki mają plastikowe kubki, jest ich cena. Średnio za 100 sztuk zapłacić trzeba około 10 zł. To niewielka cena, którą łatwo zapłacić wszędzie ta, gdzie istnieje potrzeba korzystania z kubków jednorazowych. Kolejną zalety tego produktu jest łatwość produkcji. Z użyciem dedykowanej maszyny ich produkcja przebiega bardzo szybko.

Trwałość

Kubek plastikowy jest w zasadzie naczyniem jednorazowym, nie ma zatem potrzeby udowadniać, że kubki plastikowe są niezwykle trwałe. W większości wyginają się pod wpływem wysokiej temperatury. Dzięki materiałowi, z jakiego są wykonane kubki plastikowe, są odporne na zgniatanie. Jeśli jednak pojawi się małe pęknięte, to z pewnością zacznie się ono poszerzać.

Ekologia

Powinno się mieć na uwadze, że plastikowe kubki są wykonane z tworzywa sztucznego. Istnieją miejsca, w których ich zastosowanie jest niemal nie do zastąpienia. Jednak jeśli używamy takich pojemników w miejscu pracy, warto, żeby spróbować nie wyrzucać ich po każdym łyku wody z automatu. Jednocześnie trzeba zwracać uwagę innych ludzi, że warto segregować odpady. Wrzucenie kubka do dedykowanego pojemnika sprawi, że istnieje duża szansa na jego drugie życie.

Kubki plastikowe to niezwykle uniwersalne naczynia. Proste oraz bardzo szybkie w produkcji. Doskonale sprawdzą się tam, gdzie pojawia się dużo ludzi. Z użyciem odpowiednich podajników i uchwytów są one niemal bezobsługowe, wystarczy tylko dokładać, kiedy jest taka potrzeba. Coraz częściej w miejscach publicznych zastępuje się je bardziej ekologicznym odpowiednikiem. Na stacjach benzynowych do podawania kawy oraz w restauracjach do napojów coraz częściej używa się kubków papierowych. Warto pamiętać, żeby używać odpowiedniego asortymentu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *