Skip to content Skip to footer

Szkoła językowa w Katowicach – jak wybrać najlepszą?

Szkół językowych jest bardzo dużo i z roku na rok ich przybywa. Dzieje się tak, ponieważ w dzisiejszych czasach prawie każdy uczy się jakiegoś języka obcego. Niejednokrotnie w szkole językowej można spotkać osoby, które uczą się kilku języków na raz.

Szkoła językowa w Katowicach – którą wybrać?

Kierując się wyborem placówki, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pierwszym punktem powinno być przeczytanie opinii na temat danej szkoły. Drugą równie istotną kwestią, a w sumie to najważniejszą jest kadra nauczycielska. Powinny to być osoby wykwalifikowane, które posiadają duże doświadczenie. Oczywiście w szkole językowej nie może zabraknąć nauczycieli zagranicznych, czyli tak zwanych native speakerów.

Szkoła powinna posiadać certyfikat jakości, a także możliwość wystawienia po ukończeniu kursu certyfikatu europejskiego, który jest akceptowany zagranicą. Wybierając szkołę należy wybrać tę, która oferuje zajęcie przynajmniej dwa razy w tygodniu w małych grupach.

Jak wyglądają zajęcia w szkole językowej w Katowicach?

Dobra Szkoła językowa w katowicach to taka szkoła, w której zajęcia odbywają się grupach kilkuosobowych. Jest możliwość uczestnictwa w zajęciach weekendowych, wieczornych lub dziennych. Dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w zajęciach oferowane są lekcje online, a także bezpłatny dostęp do wszelkich materiałów.

Zajęcia odbywają się w grupach, które podzielone są ze względu na wiek i poziom znajomości języka – podstawowy, średnio zaawansowany i zaawansowany. Grupy ze względu na wiek, to grupy dla dzieci w wieku przedszkolnych, wczesnoszkolnym, dla nastolatków i dorosłych.

Jakie języki obce są najczęściej wybierane w szkołach w Katowicach?

Jednym z najbardziej popularnych języków jest naturalnie język angielski. Ale to nikogo nie powinno dziwić. Jest to najbardziej powszechny język, który jest uniwersalny.

Również chętnie wybierany jest język niemiecki, hiszpański i w ostatnim czasie rosyjski. Oczywiście wiele osób uczy się także francuskiego, włoskiego i ukraińskiego.

Leave a comment