Blog

Krzesła biurowe powinny być przede wszystkim wygodne i ergonomiczne, jako że spędza się na nich wiele godzin dziennie. Niedobrane do wzrostu czy innych czynników fotele biurowe powodują dokuczliwe bóle kręgosłupa i napięcie mięśni. Jak jednak wybrać wygląd fotela obrotowego?

Skórzane krzesła biurowe – ponadczasowy styl

Pośród foteli biurowych to te skórzane cieszą się chyba największą popularnością ze względu na to, że są wygodne, eleganckie i dobrze się je czyści. Skóra to synonim luksusu i dobrego gustu. Takie fotele obrotowe z pewnością podnoszą rangę biura czy gabinetu i pokazują, że pracownicy danego miejsca cenią wszystko, co jest dobrej jakości. To z kolei przywodzi skojarzenia z profesjonalizmem.

Oprócz tych zalet należy podkreślić łatwe utrzymanie w czystości, ponieważ skórę wystarczy przetrzeć mokrą szmatką z łagodnym detergentem, na przykład płynem do naczyń, by wyglądała dobrze przez wiele lat. Oczywiście skóra syntetyczna będzie po jakimś czasie pękać, więc lepiej postawić na naturalną.

Fotele biurowe tapicerowane tkaniną

Takie fotele obrotowe są coraz częściej spotykane w sprzedaży. Należy się jednak upewnić, że są one ergonomiczne, ponieważ część z tych foteli obrotowych to tylko zwykłe pokryte tkaniną krzesła na obrotowej nodze i nie są one przystosowane do całodziennej pracy. Jakie są zalety tkaniny? Można ją dobrać do stylu i kolorystyki pomieszczenia. Przyjemnie się na niej siedzie, ponieważ nie jest gorąca w lecie i nie wychładza się w zimie.

Wadą takich krzeseł biurowych jest jednak fakt dość trudnego czyszczenia. Jeżeli wyleje się na nie kawa, atrament czy spadnie jakieś jedzenie, prawdopodobnie mebel będzie wymagał profesjonalnego czyszczenia, szczególnie jeżeli plama nie zostanie zauważona w miarę szybko i na świeżo.

Krzesło biurowe z wentylacją

Polecane do wielogodzinnej pracy w biurze, szczególnie w lecie jest krzesło obrotowe z wentylowanym oparciem. Może ono wyglądać jak ażurowa siatka lub po prostu mieć kilka otworów. Jest to ważne dla prawidłowej termoregulacji w miejscu, gdzie plecy stykają się z oparciem.

Praca na na takim krześle biurowym jest znacznie bardziej komfortowa i zdrowa niż w przypadku kiedy tej wentylacji nie ma. Warto więc rozważyć taką opcję.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *