Skip to content Skip to footer

Pomoc prawna w Katowicach

Katowice stają się obecnie coraz prężniej rozwijającym się miastem – wiele osób szuka tu pracy, zakłada rodziny. Wraz z rozwojem oraz większym napływem mieszkańców i pracowników, mnożą się codzienne tragedie, których profesjonalna pomoc prawnicza pomoże uniknąć albo chociaż załagodzi je.

Adwokat w Katowicach

Dlatego też warto znaleźć swojego zaufanego adwokata w Katowicach. Czemu taka osoba może być przydatna każdemu z nas? Przede wszystkim, XXI wiek niestety to czasy, w których trzeba bardzo dokładnie sprawdzać każdy podpisywany przez siebie dokument – także umowy o pracę. Ponadto warto uregulować stan prawny swojego majątku oraz rozporządzenia nim po śmierci, a także stanu prawnego nieruchomości. Oczywiście również wskazane jest badanie stanu prawnego nieruchomości przed zakupem.

Czy takich czynności nie możemy dokonać samodzielnie? W teorii jak najbardziej tak – niemniej jednak warto przyrównać to do naprawy samochodu. Oczywiście jako tako damy radę naprawić drobną usterkę, nawet może po wielu godzinach poradzimy sobie z czymś poważniejszym. Niemniej jednak zasadniczo efekty będą znacznie gorsze niż gdybyśmy poszli do profesjonalnego mechanika. Tak samo jest właśnie z prawem, tylko o ile w naszym przykładzie ryzykujemy co najwyżej zepsutym samochodem, tu stawiamy na szali nawet naszą wolność.

Remigiusz Sołtys – adwokat z Katowic

Szczególnie polecaną osobą na stanowisko zaufanego adwokata jest Remigiusz Sołtys- adwokat z Katowic, pochodzący stamtąd i tam też praktykujący, w samym centrum śródmieścia. Co wyróżnia tę osobę, to przede wszystkim duże doświadczenie zarówno w sprawach karnych, cywilnych, jak rodzinnych, gospodarczych oraz pracowniczych. Szczególnie duże doświadczenie z wymienionych powyżej spraw Remigiusz Sołtys – adwokat z Katowic posiada w sprawach rozwodowych, związanych z podziałem majątku oraz w sprawach związanych z upadłością firmy.

Warto jeszcze podkreślić, że Remigiusz Sołtys posiada także uprawnienia doradcy restrukturyzacyjnego, który może pełnić obowiązki syndyka, zarządcy i nadzorcy sądowego w postępowaniach upadłościowych. Zaletą wyboru tego właśnie adwokata jest także dogodna lokalizacja, możliwość zasięgnięcia porady bez konieczności wizyty osobistej – choć oczywiście taka jest najbardziej polecana – oraz co najważniejsze – pomoc prawnicza udzielona w jasny i zrozumiały dla każdego sposób.

Podsumowując Remigiusz Sołtys – adwokat z Katowic to najlepszy wybór.

Leave a comment