Blog

Pomoc adwokata jest nieoceniona kiedy mierzysz się z jakimś problemem prawnym. Wówczas adwokat, jako osoba posiadająca wiedzę i doświadczenie prawne zdobywane latami, pomoże Tobie rozwikłać wszelkie nurtujące Cię zagadnienia prawne, które dla Ciebie jako laika niekoniecznie muszą być zrozumiałe.

Wizyta w kancelarii adwokackiej w Katowicach – jak przebiega?

Na wstępie należy podkreślić, że nie trzeba niczego się obawiać. Kancelaria adwokacka w Katowicach jest miejscem przyjaznym dla klientów. Mimo, że zawód adwokata jest zawodem zaufania publicznego, to jednak adwokaci w rozmowie z klientem skracają dystans i w sposób prosty, zrozumiały dla klienta wyjaśniają zagadnienia prawne, obrazując je stosownymi do sytuacji przykładami z życia wziętymi.

Dlatego rozmawiając z adwokatem, nie muszą się Państwo obawiać, że czegoś nie rozumieją. Wręcz można powiedzieć, że po to Państwo przychodzą do adwokata, aby wyjaśnił Wam sytuację prawną w której się znaleźliście i zaproponował dalszy tok działania w sprawie.

Zakres prowadzonych spraw

Kancelaria adwokacka w Katowicach świadczy pomoc prawną z różnych dziedzin prawa. Najczęściej jednak z zakresu prawa: karnego, cywilnego i rodzinnego. Podczas pierwszego kontaktu ustalamy z jakim zagadnieniem prawnym zgłasza się do nas klient, jakie dokumenty zgromadził w sprawie, proponujemy dalszy koszt działania w sprawie oraz ustalamy koszty wynagrodzenia.

Do kategorii najczęściej prowadzonych przez nas spraw zaliczamy: sprawy o zapłatę, obrony w sprawach karnych jako obrońca oskarżonego i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego, jak również sprawy o rozwód, podział majątku, alimenty, sprawowanie opieki nad małoletnim dzieckiem stron.

Pomoc prawna – na czym polega?

Kancelaria adwokacka w Katowicach i pracujący w niej adwokaci:
• udzielają porad i konsultacji prawnych
• sporządzają opinie prawne
• przygotowują projekty aktów prawnych
• reprezentują klienta przed urzędami oraz sądami

Adwokaci doradzają klientom zarówno na etapie przedsądowym, jak i sądowym. Sporządzają wezwania do zapłaty, prowadzą korespondencję w imieniu klienta z drugą stroną sporu. Jeżeli sprawa trafi już do sądu przygotowują odpowiednie, wymagane na danym etapie sprawy pisma procesowe, takie jak: pozew, odpowiedź na pozew, apelacja, skarga kasacyjna, wniosek o zabezpieczenie dowodu i wiele, wiele innych. Dodatkowo uczestniczą wraz z klientem w rozprawach sądowych. Wówczas zadają odpowiednie pytania: świadkom, biegłym, drugiej stronie aby uzyskać informacje potwierdzające stanowisko zawarte w sporządzonym wcześniej piśmie procesowym.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *