Skip to content Skip to footer

Palety plastikowe – skuteczne rozwiązanie w branży magazynowej

Branża magazynowa jest w bardzo dużym stopniu podatna na różnego rodzaju zmiany. Wiąże się to z dużą presją i konkurencją. Nawet niewielkie zmiany są w stanie tak mocno wpłynąć na efektywność pracy magazynu, że ciągle poszukuje się rozwiązań, które pozwalają na osiągnięcie nieco wyższych zysków. Jednym z takich rozwiązań jest zastosowanie nowoczesnych palet z tworzyw sztucznych, które powoli wypierają palety tradycyjne, wykonane z drewna.

Palety plastikowe w magazynie – zalety

Stosowanie w magazynie palet plastikowych ma wiele znaczących zalet, które w znacznej mierze ułatwiają pracę, a zatem również przekładają się w pewnej mierze na zyski przedsiębiorców. Tak na przykład plastikowe europalety producent wykonuje w teki sposób i z takich materiałów, że są one o wiele lżejsze niż palety drewniane. Jednocześnie są one bardziej wytrzymałe, a więc rzadziej ulegają zniszczeniu. Zniszczenie palet tradycyjnych jest jednym z czynników, które mogą narażać firmę na pewne straty. Palety te mogą być z powodzeniem użyte również do przechowywania towarów na zewnątrz, co często praktykuje się w polskich magazynach. Są one całkowicie odporne na działanie wody – nie stają się cięższe i nie ulegają uszkodzeniom pod jej wpływem, niezależnie od warunków atmosferycznych.

W kwestii takiej jak palety plastikowe producent zadbał również o inne korzyści. Jeśli chodzi na przykład o poziom higieny jakie oferują palety plastikowe produkcja zakłada wykorzystanie materiałów, które gwarantują wysoką odporność na rozwój na nich mikroorganizmów. Dlatego właśnie palety takie są stosowane często przez sektory gospodarki, w których zachowanie wysokiego poziomu czystości jest bardzo istotne. Palety plastikowe zyskują coraz więcej zwolenników w branży spożywczej, farmaceutycznej i wielu innych.

Przechowywanie i transport

Palety tego rodzaju są również o wiele bardziej kompaktowe. Dzięki temu można je przechowywać z użyciem tylko ułamka miejsca, jakie byłoby potrzebne w przypadku palet tradycyjnych. Dzięki temu zyskuje się dodatkową przestrzeń magazynową, która może być wykorzystana do wygenerowania większych zysków. Zarówno niska waga, jak i niewielka ilość miejsca, jakie potrzebują palety sprawiają, że ich transport jest o wiele tańszy, niż ma to miejsce w przypadku ciężkich palet drewnianych, co również pozwala na osiągnięcie pewnych oszczędności.

Leave a comment