Blog

Pakowanie produktów to jeden z ważniejszych elementów procesu logistycznego producentów na całym świecie. Jest to jeden z ostatnich, ale istotnych kroków do przekazania produktów w świat tak, aby prezentowały się dobrze, ale też bezpiecznie zostały przetransportowane. Pakowanie zajmuje bardzo dużo czasu, dlatego pakowanie usługowe jest szansą na zmniejszenie kosztów wielu firm.

Pakowanie produktów

Opakowania produktów mają być przede wszystkim funkcjonalne i efektowne. Muszą spełniać swoje zadanie i w przypadku wielu produktów muszą być na tyle bezpieczne, aby im nie zagrażać. Opakowania produktów spożywczych muszą zabezpieczać pożywienie przed wilgocią, przedostaniem się innych substancji, ale też na tyle ładnie zaprojektowane, aby zrobić dobre wrażenie na klientach.

Pakowanie usługowe – zalety

Pakowanie usługowe jest na tyle opłacalne, że zdejmuje z producentów odpowiedzialność za ten element produkcji. Dla dużej firmy jest to często kosztowne, aby spakować wiele produktów i szybko dostarczyć je do sklepów czy do klientów. Oprócz tego trzeba zaprojektować opakowanie, co również zajmuje czas i sporo kosztuje. Ten proces logistyczny jest drogi, ale opłacalne jest przeniesienie odpowiedzialności za niego innym firmom. Mają one już odpowiednie zaplecze, doświadczonych i wykształconych ludzi, których nie trzeba wdrażać w proces. Działy w innych firmach są specjalnie przygotowane, aby sprawić, żeby na przykład usługowe pakowanie produktów sypkich zostało wykonane szybko i dokładnie. Firmy zajmujące się pakowaniem usługowym mają również do dyspozycji maszyny pakujące, specjalne automaty, kartoniarki, dozowniki, transportery, zgrzewarki, mieszarki i inne specjalistyczne urządzenia, które ten proces przyspieszają.

Różnorodne opakowania do pakowania usługowego

Do pakowania usługowego są używane różnorodne opakowania. Torebka płaska może służyć do usługowego pakowania produktów sypkich, tj. ryż. Torebka stojąca z fałdą boczną służy do pakowania kakao, cukru, kaszek, kawy czy herbaty. Doypack to usługowe pakowanie produktów sypkich, ale też płynów i sosów, itp. Usługowe pakowanie to nie tylko sama czynność pakowania, ale również dobieranie odpowiedniego opakowania, które spełni wiele wymagań. Maszyny do pakowania często umożliwiają dobranie rozmiarów i wymagań pod potrzeby klienta. Jest bardzo wiele wzorów i rozmiarów gotowych, ale firmy posiadające maszynę mogą zaprojektować opakowania o różnych kształcie, rozmiarze, a także rodzaju zamknięcia. Przekazanie odpowiedzialności za tę część procesu może być bardziej opłacalne niż działanie samemu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *