Blog

Sprzedaż mieszkania nie jest sprawą ani łatwą, ani szybką. Jak się do tego zabrać? Oto kilka praktycznych porad, które znacznie ułatwią nam całą sprawę.

Dobry notariusz to postawa

Musimy pamiętać, że sprzedaż jakiejkolwiek nieruchomości w Polsce wiąże się ze sporządzeniem aktu notarialnego. W innym przypadku uowa jest nieważna, a zatem nie rodzi żadnych stuków prawnych dla żadnej ze stron. Taki dokument może sporządzić tylko i wyłącznie notariusz. Jak go znaleźć? Kancelarie notarialne funkcjonują praktycznie w każdym większym mieście i miasteczku. Zasięgnijmy opinii znajomych, który notariusz jest najlepszym fachowcem, bo i w tym zawodzie zdarzają się niestety partacze…

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Na te działania wato poświęcić trochę więcej czasu. Dzięki nim być może uda nam się uzyskać korzystniejszą dla nas cenę. Po pierwsze usuńmy wszystkie zbędne bibeloty, zdjęcia. Mieszkanie musi wyglądać jak najbardziej schludnie i neutralnie. Dzięki temu potencjalny klient będzie mógł się w nim poczuć jak u siebie w domu. Oczyma wyobraźni zobaczy siebie i swoje meble…

Warto też zainwestować w drobny remont. Zwykłe odmalowanie ścian może zdziałać cuda. Postawmy na jasne kolory, dzięki nim wszystkie pomieszczenia wydadzą się jaśniejsze i przestronniejsze niż w rzeczywistości. Możemy wspomóc się odpowiednio porozwieszanymi lustrami. One dodadzą pokojom głębi.

Szczególnie zadbajmy o wygląd kuchni i łazienki. To najbardziej problematyczne pomieszczenia w naszym domu. Na szczęście możemy je bardzo łatwo odnowić, bez wydawania ogromnej ilości gotówki. Jak? Wystarczy użyć odpowiedniej farby do płytek i fug. Łazienka czy kuchnia będą wyglądały, jak nowe a my sporo zaoszczędzimy.

Piękny zapach to podstawa

Pierwsze co zwraca naszą uwagę, gdy pojawiamy się w nowym miejscu to właśnie zapach. Dlatego, gdy mają się pojawić potencjalni nabywcy naszego mieszkania dokładnie je posprzątajmy i wywietrzmy. Postarajmy się nie palić w środku, dym tytoniowy bardzo łatwo osadza na meblach czy tekstyliach.

Możemy też zastosować starą sztuczkę wszystkich agentów nieruchomości. Do nagrzanego piekarnika wsadźmy chleb lub ciasto. Nasze mieszkanie będzie przesiąknięte pięknym, domowym aromatem, który zawsze dobrze się kojarzy.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariusz-bydgoszcz.com.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *