Blog

Moda na kolekcjonowanie monet po wielu latach niebytu powraca do łask. Renesans numizmatyki związany jest nie tylko z pojawieniem się u ludzi sentymentu do gromadzenia monet i medali okolicznościowych. Numizmatyka jest świetną formą oszczędzania kapitału oraz inwestycją mogącą zwrócić się finansowo czym zyskuje atrakcyjność w dobie wysokiej inflacji i nieopłacalności depozytów bankowych. Szczególnie rozwija się numizmatyka warszawa z racji dużej bazy centrów i sklepów numizmatycznych w stolicy.

Numizmatyka warszawa

Warszawa jako stolica jest centrum wielu dziedzin życia. Również w stolicy znajdują się liczne organizacje zrzeszające pasjonatów różnych dziedzin. Tak jest też w przypadku numizmatyki, istnieją więc w Warszawie kluby numizmatyczne oraz znajduje się siedziba największego w naszym kraju stowarzyszenia pasjonatów monet – Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Pasjonaci i kluby to jednak nie wszystko wszak rozwój numizmatyki nie jest możliwy bez sklepów numizmatycznych, których w stolicy jest oczywiście dużo. Większość z nich oferuje jednak wysoką marże na produktach i ma niekorzystny dla klienta cennik.

Chlubnym wyjątkiem jest tu sklep numizmatyczny warszawa o nazwie coinart mieszczący się przy ulicy Okopowej w Warszawie. Ma on w sprzedaży wiele cennych egzemplarzy monet nie tylko Polskich, ale też rosyjskich, francuskich, szwajcarskich czy amerykańskich również z rzadkich roczników. Oprócz sprzedaży coinart skupuje też monety oferując za nie korzystną w stosunku do konkurencji cenę. Oprócz obrotu monetami, wspomniany sklep oferuje skup i sprzedaż sztabek złotych.

Najpopularniejsze monety

Oprócz informacji jaki sklep numizmatyczny warszawa wybrać, warto też znać kilka podstawowych, uniwersalnych typów monet popularnych i stale zyskujących na wartości. W tego typu monety warto zawsze inwestować gdyż pewnym jest, iż nie stracą wartości a często w perspektywie kilku lat przy rosnącym kursie złota mogą dać wymierne zyski.

Do tego typu monet należą rosyjskie monety z czasów carskich takie jak złote 5 i 10 rublówki z podobizną cara Mikołaja II. Cennymi monetami są też złote dolary amerykańskie oraz monety austro-węgierskie. Alternatywą dla nieufnych są zawsze monety szwajcarskie z dużą próbą złota i rosnącą wartością.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *