Skip to content Skip to footer

Mydło w służbie zdrowia

Służba zdrowia to branża, w której higiena liczy się w najwyższym stopniu, ponieważ może ona decydować o życiu ludzi. Oczywiście lekarze używają przed zabiegami i kontaktem z pacjentem specjalnych mydeł antybakteryjnych, jednakże także mydło w piance przyda się zarówno dla pracowników służby zdrowia jak i ich pacjentów.

Higiena lekarza

Mycie rąk to nawyk, który każdy lekarz ma we krwi. Dodatkowo do niego dochodzi jeszcze dezynfekcja specjalnymi płynami. To jednak nie wszystko, ponieważ nawet lekarz rodzinny, który nie operuje, styka się na co dzień w gabinecie z wieloma pacjentami, niekiedy podając im rękę, czy dotykając w trakcie badania. Dlatego mycie rąk ma tak duże znaczenie, ponieważ brak takiej higieny może zagrozić nawet samemu lekarzowi.

Mydło w piance będzie idealnym uzupełnieniem bardziej agresywnych środków. Pozwala skutecznie usuwać bakterie i chronić się przed chorobami przez nie przenoszonymi, których w gabinecie lekarskim nie brakuje. Dodatkowo mydła w piance mają zwykle przyjemne zapachy, co jeszcze bardziej umila chwilę higieny i pozwala się czuć bardziej komfortowo.

Higiena pacjenta na oddziale szpitalnym

Nie każdy pacjent przywozi ze sobą na oddział szpitalny własne mydło i inne środki czystości. Może po prostu nie mieć ku temu okazji, jeżeli do szpitala zostaje zabrany znienacka. Nie ma jednak obaw, że w szpitalu nie będzie mógł zachować odpowiedniej higieny rąk, kiedy na sali lub w łazience szpitalnej znajdzie się mydło w postaci pianki.

Jest ono wydajne i już kropla wystarczy by dokładnie umyć dłonie a dodatkowo można go użyć także zamiast żelu pod prysznic, jeżeli nie ma przeznaczonego do tego produktu. Mydło w piance nie wysusza tak mocno skóry jak tradycyjne mydło.

Dlaczego tak ważne jest, by odwiedzający chorych myli ręce?

Bakterie wniesione do wewnątrz na sale chorych, mogą zagrażać ich zdrowiu a nawet życiu, dlatego mycie rąk od razu po wejściu do szpitala jest konieczne i powinien pamiętać o tym każdy, kto przekracza drzwi szpitala. Także po wizycie u chorego należy dokładnie umyć ręce.

Choroby brudnych rąk, takie jak biegunka są wciąż powszechne, a przecież można im łatwo zapobiec stosując się do wyżej wymienionych zasad higieny i używając mydła

Mydło w pianie znaleźć można na E-higiena24.pl