Skip to content Skip to footer

Kalendarze książkowe w zupełnie nowym, ekskluzywnym ujęciu

Dawniej typowy kalendarz osobisty kojarzył się z… Orbisem. Wiele osób pamięta jeszcze ten charakterystyczny, lekko pożółkły papier, na którym – oprócz konkretnych dat – pojawiały się również charakterystyczne dla okresu PRL-u żarty. Dziś każdy, szanujący się producent kalendarzy książkowych odchodzi od tej zasady, ale nie do końca.

Luksus musi być wyjątkowy

Luksusowy kalendarz książkowy wcale nie musi być nudny. Owszem, większość dostępnych na rynku wzorów jest dość przewidywalna, ale można na nim znaleźć również kilka perełek. Niecodzienne i luksusowe kalendarze z pewnością wyróżniają się jakością wykonania. W grę wchodzi tu bowiem jedynie luksusowy, gładki papier i bogato zdobione wnętrze.

Ale nie tylko o wygląd tu chodzi. Niektórzy producenci kalendarzy książkowych sygnują je nazwiskiem celebrytów lub innych, znanych osób. Często zdarza się też, że kalendarze stworzone są pod konkretną markę. Doskonale widać tu nawiązanie do wspomnianego Orbisu, który w tamtych latach był przedmiotem wielu – na szczęście inteligentnych – żartów.

Motywacje i inspiracje

Typowy kalendarz książkowy to przedmiot, który jest stworzony głównie dla osób zabieganych i zapracowanych. Nic w tym dziwnego, gdyż każda z nich chce mieć przy sobie wygodne narzędzie pracy, które pomoże jej w organizacji czasu wolnego. Należy jednak pamiętać, że samo rozpisanie swoich obowiązków to za mało.

Dlatego doświadczony i markowy producent kalendarzy książkowych skupia się przede wszystkim na ich treści. Jeśli kalendarz ma formę tygodniową, to każdy z tygodni warto „przyozdobić” mądrym powiedzeniem, kilkoma mobilizującymi zdaniami, czy też przydatnymi poradami. Dzięki temu użytkownik takiego kalendarza znajdzie w sobie siłę, by móc z nim codziennie funkcjonować.

Funkcjonalne porady

Najlepsze kalendarze do te, które są związane z konkretnymi specjalizacjami. Doskonałym przykładem są tu np. kulinaria. Taki ekskluzywny kalendarz będzie zatem zawierał mnóstwo porad kulinarnych, które w mniejszym lub w większym stopniu pomogą zorganizować codzienne menu.

O tym, czy dany kalendarz jest ekskluzywny czy nie, decyduje przede wszystkim jego funkcjonalność. Jeśli zawarte w nim treści są w stanie przekonać jego posiadacza to walki z szarą, smutną rzeczywistością, to z pewnością warto na taką pozycję postawić.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Ateko.pl.

Leave a comment