Blog

Od czasu dołączenia Polski do Unii Europejskiej Polacy coraz częściej popadają w konflikty prawne zagranicą, na przykład we Włoszech. Na szczęście prawnik z językiem włoskim nie jest już rzadkością, dzięki czemu nie trzeba już się obawiać nieznajomości włoskiego prawa. Należy jednak pamiętać, że nie każdy polski adwokat we Włoszech dobrze wykona swoje obowiązki zawodowe. Czym zatem kierować się przy wyborze polsko-włoskiego prawnika?

Obeznany prawnik z językiem włoskim

Nie można zapominać o tym, że polski prawnik we Włoszech musi wykazywać się ponadprzeciętną wiedzą. W końcu aby móc bronić polskiego klienta musi on bardzo dobrze znać zarówno włoskie, jak i polskie prawo. Oznacza to, że Polski adwokat we Włoszech musi posiadać dwukrotnie więcej informacji od przeciętnych prawników, jednocześnie nie zapominając które paragrafy dotyczą prawa polskiego, a które włoskiego. Dlatego wybierając takowego prawnika koniecznie trzeba się upewnić, że jest on oczytany i na pewno zna kodeks prawny obu państw.

Polski prawnik we Włoszech a jego zdolności komunikacyjne

Warto też wspomnieć, że każdy polski prawnik we Włoszech powinien nie tylko bardzo dobrze znać język włoski, ale również dobrze dogadywać się z Włochami. Mieszkańcy Włoszech są z reguły bardzo gadatliwi, dużo gestykulują, a w dodatku preferują umowy i ugody ustne zamiast sporządzania pism na papierze. Dlatego też już przy pierwszym kontakcie z polskim adwokatem we Włoszech dobrze jest obserwować jego sposób mówienia.

Znajomość włoskich obyczajów przez włoskiego prawnika

Prawnik z językiem włoskim powinien również znać kulturę i obyczaje typowe dla Włoszech. W końcu rozprawy sądowe nie ograniczają się jedynie do cytowania paragrafów prawnych, ale również zrozumienia drugiej strony konfliktu, jak i samego sędziego. Rozumiejąc perspektywę mieszkańców Włoszech adwokat z pewnością będzie mógł łatwiej wygrać daną sprawę. Najlepiej jeśli on sam jest od dłuższego czasu mieszkańcem państwa włoskiego.

Inne cechy dobrego prawnika z językiem włoskim

Oczywiście polski adwokat z językiem włoskim musi również posiadać cechy pożądane u każdego prawnika. Mowa tu nie tylko o empatii, kreatywnym myśleniu i dyskrecji, ale również chłodnym podejściu do problemu, zaangażowaniu, czy też poczuciem sprawiedliwości, które coraz to trudniej znaleźć u adwokata. Najlepiej jeśli to wszystko łączy się z niską ceną świadczonych usług prawnych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *