Blog

Różnego rodzaju paczki są dziś bardzo popularne. Można je wysłać łatwo i tanio. Jednak najważniejsze jest to, żeby zawartość dotarła bezpiecznie do adresata. Co można zrobić, żeby zyskać pewność, że nasza paczka została właściwie zapakowana? Warto pamiętać o kilku prostych zasadach.

Właściwy dobór opakowania

Zdecydowanie najważniejsze jest właściwe dobranie opakowania do charakteru przesyłanych przedmiotów. Jeżeli wysyłamy coś mało delikatnego, na przykład ubrania to nie ma absolutnie żadnej konieczności, żeby pakować to w karton. Zdecydowanie wystarczy umieszczenie takich rzeczy w szczelnym opakowaniu foliowym.

W większości przypadków konieczne będzie jednak zastosowanie odpowiednio dobranego pudełka. W przypadku przedmiotów o dużej wadze warto rozważyć zastosowanie kartonów dodatkowo wzmacnianych. Nie bez znaczenia jest też właściwy dobór kartonu do wielkości przesyłanych przedmiotów.

Zabezpieczenie wnętrza paczki

Bezpieczne pakowanie przesyłek wymaga też zabezpieczenia przedmiotów we wnętrzu. Na pewno w kartonie nie powinno być wolnego miejsca, które może sprawić, że zawartość będzie się przesuwać w czasie transportu. Służą do tego różnego rodzaju wypełniacze.

Paczkę można wypełnić na przykład pociętymi gazetami, tekturą, styropianem, albo specjalnymi wypełniaczami z pianki. W przypadku przesyłania przedmiotów bardzo wartościowych i delikatnych warto każdy z osobna zawinąć w folię bąbelkową.

Odpowiednie zabezpieczenie przesyłki z zewnątrz

Właściwe Pakowanie przesyłek wymaga też zabezpieczenia przesyłki z zewnątrz. Najlepiej użyć do tego celu kilku warstw folii typu stretch. Zastosowanie ciemnej folii zabezpieczy też opakowanie przed oczami ciekawskich, co może być dobrym pomysłem w przypadku wysyłania wartościowej elektroniki i sprzętu AGD w oryginalnych opakowaniach.

Dodatkowo paczki szczególnie narażone na uszkodzenia warto oznaczyć specjalnymi naklejkami, dzięki którym kurier będzie wiedział, że powinien zachować wyjątkową ostrożność. Ważne jest to, żeby naklejki takie umieścić z każdej strony przesyłki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *