Skip to content Skip to footer

Jak napisać artykuł?

Wbrew pozorom pisanie artykułów wcale nie jest takim prostym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Mimo, iż każdy człowiek uczy się w podstawówce prawidłowo pisać różnorodne teksty, to jednak nie wiele ludzi chętnie pisze w dorosłym życiu artykuły. Co więc powinno się wiedzieć zanim weźmie się w dłonie laptopa i przeleje swoje myśli na ekran? Jak napisać artykuł, by zainteresować nim potencjalnego odbiorcę? Na te oraz na wiele więcej innych pytań, odpowiedzi znajdują się poniżej.

Artykuł jak pisać?

W wyszukiwarce można znaleźć sporo haseł typu: „artykuł jak pisać”, „artykuł jak napisać” oraz „jak napisać artykuł, by inni go przeczytali od deski do deski”. Te wyszukiwania świadczą bowiem o tym, iż wiele osób chce się dowiedzieć, jak przelać na papier lub ekran komputera to co ma się do przekazania potencjalnym odbiorcom. Napisanie artykułu na początku wydaje się dość skomplikowane i czasochłonne. Jednak, gdy ma się pomysł na niego oraz zna się podstawowe zasady – ciekawą, sensowną treść stworzy się w zaledwie kilka godzin.

Reguły i zasady

Wiele osób pamięta, jak w szkole podstawowej nauczycieli uczyły uczniów zasad pisania konkretnych wypracowań. Te zasady i reguły dotyczą także artykułów, gdyż ciekawa treść musi nieść ze sobą pewne reguły, dzięki którym czytelnik zainteresuje się tym, co autor ma w nim do przekazania. Artykuł powinien więc mieć chwytliwy tytuł, posiadać akapity oraz wyraźne zakończenie. Ważne jest także, by stylistycznie, gramatycznie i logicznie był na naprawdę wysokim poziomie. Wielu czytelników bowiem rażą błędy gramatyczne lub brak interpunkcji. Takie teksty ciężko się czyta i czasami trudno zrozumieć, co autor chciał w konkretnych zdaniach przekazać czytelnikowi.

Jak napisać artykuł? Wystarczy kierować się kilkoma powyższymi zasadami, by stworzyć naprawdę ciekawy, barwny tekst, który zainteresuje wiele osób. Każdy auto powinien wiedzieć o czym pisze oraz znać się na temacie, w który się wgłębia. Nie ma bowiem nic gorszego jak artykuły w prasie, czy w internecie, które mijają się z prawdą lub które mają na celu wywołanie jedynie burzy w opinii publicznej. Tych coraz mniej ludzi chce czytać, więc wcześniej warto dobrze przemyśleć temat, którego autor się podejmuje.

Leave a comment