Skip to content Skip to footer

Idealne meble – wydajna i zdrowa praca w biurze

Współczesny Polak pracujący w biurze, spędza w nim czasami większą część dnia. Przy wyborze mebli warto by było zdecydować się na takie, które pozwolą pracować długo i wydajnie. Takie meble powinny być ergonomiczne i odciążać organizm pracującego przy komputerze. W biurze najczęściej korzysta się z fotela, a więc to on powinien być jak najbardziej dostosowany do ilości godzin spędzonych w pracy.

W jaki fotel obrotowy do komputera warto się zaopatrzyć

Wielogodzinna praca przed komputerem w domu czy w biurze, wiąże się z nieprzyjemnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Należą do nich dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa, pleców, karku, a nawet kolan. Pojawiają się też bóle głowy i kłopoty z koncentracją. Można jednak zapobiec lub zmniejszyć prawdopodobieństwo ich wystąpienia, ale niezbędny jest wybór odpowiedniego fotela biurowego. W przypadku dłuższego, wielogodzinnego dnia pracy, powinno się wybrać ergonomiczny fotel obrotowy do komputera, czyli takie wyposażone w dodatkowe elementy jak podnóżek. Fotel biurowy z podnóżkiem zapewni odciążenie kręgosłupa, podczas długiej pracy przed komputerem. Podczas korzystania z takiego fotela pracownik może liczyć na lepsze krążenie i prawidłowe ukrwienie narządów ruchu. Fotel obrotowy natomiast to idealny mobilny mebel, który pozwoli dotrzeć do każdej części pomieszczenia biurowego, bez konieczności podnoszenia się z miejsca. Dobrze, gdy takie fotele posiadają.:
– podłokietniki,
– wyprofilowane oparcie,
– wbudowaną pneumatyczną regulację wysokości.
W pracy wiec warto wybrać obrotowy fotel do komputera lub fotel biurowy z podnóżkiem.

Czy obawiać się białych mebli biurowych

Biały kolor kojarzy się z czystością, a nawet sterylnością. Rozjaśnia i nadaje elegancji. Białe meble biurowe to zwykle synonim luksusu i elegancji. Czy jednak taki kolor sprawdzi się w biurze? Oczywiście! Biały fotel biurowy na przykład nada pomieszczeniu elegancji i stylu. Wśród białych mebli lepiej się odpoczywa i koncentruje. Kolor pracownika nie rozprasza i wzrok odpoczywa. Zwykle jednak zakupowi białego fotela biurowego towarzyszy obawa o utrzymanie go w czystości. Obecnie jednak meble biurowe (i nie tylko) wykonuje się z materiałów odpornych na zabrudzenia i łatwych w czyszczeniu. Producenci zamieszczają informacje na temat czyszczenia i użytkowania, z którymi warto się zapoznać przed zakupem. Biały fotel biurowy to idealny wybór!

Leave a comment