Blog

W odpowiedzi na zapotrzebowania rynku i branż zajmujących się produkcją, coraz częściej do wydruku etykiet wykorzystuje się druk cyfrowy. Szybkie realizacje zleceń i możliwość edycji danych to niewątpliwe zalety metody.

Druk cyfrowy – bogata paleta barw i dowolny wybór uszlachetnień

Druk cyfrowy na dobre wypiera z rynku dawne metody, które odchodzą do lamusa. Produkcja prężnie się rozwija, stąd rynek musiał dostosować się do wymogów klientów. Niezwykle istotna stała się szybka realizacja zleceń i niski koszt nawet przy niewielkim nakładzie. Etykiety drukowane w sposób cyfrowy dają szerokie możliwości. Bogata paleta barw i wyrazistych kolorów, uniwersalny podkład, papier, folia czyni etykietę atrakcyjną i stosunkowo tanią. Dodatkowe uszlachetnienia w postaci materiałów połyskujących, czy typowo matowych dają szerokie możliwości wykorzystania etykiet na dowolnych produktach.

Etykieta samoprzylepna – w odpowiedzi na potrzeby zwiększającej się produkcji

Od dłuższego czasu to właśnie etykiety samoprzylepne cieszą się dużą popularnością. Ułatwiają niewątpliwie proces produkcji i skracają prace związane z etykietowaniem i znakowaniem. Dlatego to produkty często wykorzystywane w branży spożywczej i chemicznej. Ponadto etykiecie takiej można nadać najróżniejszy kształt i rozmiar, co czyni ją niezwykle uniwersalną.

Cechy druku cyfrowego

Wydruk z wykorzystaniem metody cyfrowej to niewątpliwe zalety i dodatkowe korzyści dla firmy, przedsiębiorstwa. To między innymi:
– redukcja kosztów początkowych,
– niski koszt przy niewielkim i średnim nakładzie,
– druk różnych zleceń, przy częstej edycji danych,
– możliwość łączenia nakładów,
-szybki czas realizacji zleceń,
– liczne uszlachetnienia wpływające na atrakcyjność etykiety,
– eliminacja matryc drukarskich, co bezpośrednio wpływa na koszty wydruku,
– bogata paleta barw i kolorów,
– laminacja, która wpływa na trwałość produktu,
– wysoka jakość samego wydruku,
– pełne spersonalizowanie produktu,
– możliwość wykonania etykiety samoprzylepnej,

Etykieta cyfrowa – szybkość, nowoczesność i uniwersalność

Etykieta drukowana cyfrowo to szybka realizacja zleceń, nawet przy częstej zmianie danych w projekcie. To technologie dostosowane zarówno do budżetu, jak również do potrzeb każdego klienta.To doskonałe rozwiązanie zarówno dla osób prywatnych, małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych korporacji.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *