Blog

Warto wiedzieć, że wybór odpowiedniego opakowania nie jest obecnie tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Na rynku działa bowiem bardzo duża liczba firma zajmujących się produkcją wspomnianych opakowań. Jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji? Czym dokładnie powinna się charakteryzować hurtownia opakowań?

Rozmiar

Pierwszą kwestią, jaką powinno się uwzględnić jest rozmiar. Przedmioty powinny bez żadnego problemu zmieścić się do opakowania. Aspekt ten powinien zostać bardzo dokładnie przemyślany przez przedsiębiorców, którzy mają w swojej ofercie asortymentowej naczynia jednorazowe. Bardzo duże znaczenie mają także wymiary zewnętrzne.

Wytrzymałość

Hurtownia opakowań powinna mieć w swoim asortymencie przede wszystkim wysokiej jakości opakowania jednorazowe. Należy zatem zweryfikować rodzaj tektury, który został wykorzystany do ich wykonania. Będzie bowiem od tego zależała wytrzymałość na zaginanie i zgniatanie. W zdecydowanej większości przypadków stosowana jest tektura trójwarstwowa o grubości oscylującej od 3 do 4 mm.

W przypadku cięższych przedmiotów rekomendowane jest jednak postawienie na opakowania o grubości od 6 do 7 mm. Naczynia jednorazowe będą wtedy całkowicie bezpieczne. Godny uwagi jest również fakt, że do produkcji małych pudełeczek stosowana jest mikrofala.

Jaką konstrukcję powinny mieć opakowania jednorazowe?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo istotne znaczenie może mieć sposób zamknięcia pudełka. Dla klientów ważna może być szybkość składania czy względy estetyczne. Jak wiadomo o wspomnianych aspektach będzie decydował rodzaj konstrukcji. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się opakowania kartonowe klapowe. Zamykane są one od góry, a także od spodu na cztery klapy.

Rozwiązanie doskonale zda egzamin w przypadku osób, które szukają bezpiecznych i tanich opakowań do wysyłki paczek. Z kolei klienci, dla których istotna estetyka, mogą zdecydować się na pudełka fasonowe. Są one nie tylko i wyłącznie bardzo precyzyjnie wykrojone, ale również stosunkowo szybko można je złożyć.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *