Blog

Jeśli Twój dłużnik nie zamierza oddać Ci pieniędzy, a Ty pomału już tracisz nerwy, to najwyższa pora podjąć zdecydowane kroki i zacząć, by odzyskać należność. Odzyskanie pieniędzy jest jak najbardziej możliwe, ale trzeba to robić z głową. Co trzeba zrobić, by windykacja należności we Włoszech zakończyła się sukcesem?

Postępowanie poza sądowe – windykacja Włochy

Pierwszym krokiem powinno być postępowanie pozasądowe. Należy zebrać wszystkie dokumenty i udać się do adwokata, który specjalizuje się w takich sprawach. Pomoże on podjąć decyzję co do tego, jakie kroki powinno się podjąć, by jak najszybciej odzyskać pieniądze. Adwokat z całą pewnością przygotuje niezbędne pisma i wezwanie do zapłaty. Windykacja we Włoszech ma kilka etapów, ale zawsze najpierw próbuje się załatwić sprawy bez udziału sądu. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to z dłużnikiem ustala się harmonogram i zasady spłaty. O ile się on z niego wywiązuje, to sprawę można właściwie uznać za zakończoną, a problem za rozwiązany. Windykacja należności we włoszech nie jest trudniejsza niż w innych krajach. Jedyną przeszkodą może być bariera językowa. W jej przełamaniu pomoże adwokat mówiący po polsku lub tłumacz. W wielu kancelariach można też dojść do porozumienia, używając języka angielskiego. Jeśli jednak nie czujesz się w nim swobodnie, to lepiej będzie jeśli skorzystasz z usługi profesjonalnego tłumacza, który zna też terminy sądowe.

Postępowanie sądowe – windykacja Włochy

Jeżeli jednak dłużnik nie poczuwa się do zapłaty i nie chce uznać swojego długu lub też z różnych względów go nie zwraca, to należy pójść ze sprawą do sądu. Oczywiście wszystko to należy robić z udziałem prawnika, który zna się na prawie międzynarodowym. To właśnie on pomoże w podjęciu decyzji, jakie kroki powinno się podjąć. Jeśli dłużnik nie będzie chciał rozwiązać sprawy polubownie, to dojdzie do rozprawy sądowej. Na jej zakończenie to sąd wyda nakaz zapłaty oraz przedstawi harmonogram spłat. Windykacja we Włoszech polega również na tej sądowej walce o dług. Gdy zostanie on potwierdzony obowiązującym wyrokiem, do akcji może wkroczyć komornik. Europejski Nakaz Zapłaty obowiązuje właściwie w każdym kraju Unii Europejskiej, więc niezależnie od tego, gdzie znajdzie się dłużnik, to i tak będzie on zobowiązany do uiszczenia swojego zobowiązania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *