Blog

Każdy kto poważnie podchodzi do tematu swojego zatrudnienia skrupulatnie i rzetelnie przygotowuje dokumenty służące do aplikacji: cv i list motywacyjny. Jest to wizytówka kandydata. Najważniejsze jest pierwsze wrażenie – osoba rekrutująca spogląda na cv tylko przez kilkanaście sekund i w tym czasie w jej głowie tworzy się obraz kandydata.

Pierwsze wrażenie

Zazwyczaj bardzo zależy nam, żeby zrobić jak najlepsze pierwsze wrażenie na osobie, na której opinii nam zależy. Dlatego też jeżeli idziemy na ważne spotkanie, przygotowujemy się do tego, dbamy o ubiór, czyste buty, makijaż, fryzurę. Jednak zazwyczaj pierwszą rzeczą, z jaką spotyka się rekruter lub nasz bezpośredni przyszły szef, nie jest nasze ciało i twarz, lecz dokumenty aplikacyjne. Muszą być przygotowane schludnie, dokładnie, bez błędów. Muszą też zawierać wiele elementów wymaganych prawnie. CV klauzula rodo to wymóg obecnie obowiązujących przepisów, które niedawno się zmieniły. Klauzula do cv mówi o tym, że kandydat wyraża zgodę, aby pracodawca przetwarzał jego dane na potrzeby rekrutacji. W praktyce najczęściej chodzi o to, że pracodawca przechowuje gdzieś te wszystkie cv, w formie papierowej lub elektronicznej. Obecnie właściciele firm stoją przed trudnym zadaniem jak najlepszego zabezpieczenia wszystkich danych, aby te nie wpadły w niepożądane ręce.

Proces rekrutacji

Klauzula CV to jeden z wymogów, jaki CV musi posiadać. Wiadomo, że taki dokument powinien zawierać udokumentowany przebieg doświadczenia zawodowego kandydata, jego wykształcenia oraz przebytych kursów i posiadanych umiejętności. Klauzula do CV powinna mieć taki kształt, jaki określił pracodawca w wymaganiach zawartych w ofercie pracy, w ogłoszeniu. W tym przypadku pracodawca może mieć pewność, że kandydaci wpiszą poprawny tekst. Czasami proces rekrutacji jest przeprowadzany bezpośrednio przez szefa danej firmy lub szefa danego działu. Czasem zajmuje się tym zewnętrzna agencja pracy. Każda z tych form ma swoje określone cechy, plusy i minusy – zarówno dla firmy, jak i kandydatów. Klauzula CV to coś, o co zdecydowanie warto się zatroszczyć – pracodawca może chcieć skontrolować, czy na pewno jest zapisana dobrze.

Każdy pracownik odchodząc z miejsca pracy powinien zadbać o swoje referencje. Wystawienie referencji nie jest Co prawda obowiązkiem pracodawcy, ale na pewno jest miłym gestem wobec pracownika. CV klauzula RODO i wiele innych przepisów to coś naturalnego, do czego każdy pracownik musi się przyzwyczaić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *