Skip to content Skip to footer

Biały fotel w burze – czy to dobre rozwiązanie?

Biały fotel biurowy to bardzo ciekawe rozwiązanie, które odpowiednio zastosowane znacznie może ułatwić codzienną pracę. Bez wątpienia fotel obrotowy do komputera czy jakikolwiek inny model w kolorze bieli będzie miał wiele zalet, jednak przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto przeanalizować zarówno atuty jak i mankamenty takiego rozwiązania.

Estetyka i uniwersalność

Fotel obrotowy do komputera w kolorze białym z całą pewnością stanowi ciekawe uzupełnienie każdego biura, doskonale wpasowując się w dowolną jego stylistykę. Dlaczego to takie wyjątkowe rozwiązanie? Przede wszystkim ze względu na to, że białe meble w gabinetach czy biurach pojawiają się dziś stosunkowo rzadko. Chcąc nadać pomieszczeniu wyjątkowego i niebanalnego charakteru, warto zdecydować się na fotel o nieco niestandardowych kształtach.

Jak utrzymać biały fotel biurowy w czystości?

Biały fotel biurowy, by prezentował się nienagannie musi nie tylko wpasowywać się w otoczenie, w którym się znajduje, ale również musi być utrzymany w nienagannej czystości. Dlatego też należy przed zakupem zapoznać się z zasadami czyszczenia tapicerki – im są one mniej wymagające i czasochłonne tym lepiej dla użytkownika. Kolejnym ważnym czynnikiem jest utrzymanie podłogi w czystości (odnosi się to do każdego typu fotela biurowego, nie tylko tego o tapicerce w jasnej kolorystyce). W tym celu warto postarać się o specjalną matę matę pod fotel (szczególnie plastikowe kółka w ortoborowych fotelach przyczyniają się do zniszczenia podłogi). Alternatywą dla maty może być także wymiana kółek na gumowe, choć zdecydowanie najkorzystniejszym pod wieloma względami rozwiązaniem będzie jednak zastosowanie pod fotelem specjalnej podkładki. Nie tylko dobrze sprawdzi się w ochronie podłoża, ale również jeżeli zostanie odpowiednio dobrana będzie niemal całkowicie niewidoczna, a co za tym idzie w żaden sposób nie popsuje dobrej prezencji pomieszczenia.

Komfort przede wszystkim

W wyborze fotela biurowego ważna jest nie tylko jego stylistyka, ale przede wszystkim to, czy będzie on komfortowy w użytkowaniu. Przy wielogodzinnym czasie spędzanym przy biurku dobrze sprawdzi się fotel biurowy z podnóżkiem i podłokietnikiem, wspomagający zachowanie zdrowej pozycji ciała. Ważna jest przede wszystkim możliwość regulacji oraz dobrze wyprofilowane siedzisko – dzięki spełnianiu tych dwóch warunków fotel biurowy z podnóżkiem i podłokietnikiem będzie się doskonale dopasowywał do sylwetki.

Leave a comment