Skip to content Skip to footer

AutoCad

Na rynku istnieje bardzo dużo różnych rodzajów oprogramowania dla inżynierów, które można sklasyfikować pod względem zastosowania. Niektóre służą do programowania aplikacji, tak zwane computer controls a drugie do wspomagania projektowania.

Bardzo przydatne oraz ciągle rozwijające się oprogramowanie to to, które należy do zespołu oprogramowań, które wspomagają wszelkiego rodzaju projektowanie za pomocą modeli 2D oraz 3D. W swoim artykule chciałbym krótko przedstawić kilka najbardziej popularnych programów, które wspomagają projektowanie inżynierskie.

AUTOCAD

Oprogramowanie dla inżynierów AutoCad jest jednym z najbardziej popularnych środowisk, które służy do programowania koncepcyjnego oraz do tworzenia różnego rodzaju szkiców. Dystrybutor oprogramowania to firma Autodesk, która ma bardzo duże doświadczenie na rynku. Jeśli jesteś studentem i potrzebujesz programu w którym mógłbyś wykonywać różnego rodzaju prace zaliczeniowe lub projektować własne rzeczy, serdecznie polecam ten program. Nie dość, że jest to świetne środowisko do pracy, to dodatkowo zbierasz bardzo potrzebne doświadczenie z programem, który jest notorycznie używany w różnego typu przedsiębiorstwach oraz firmach. AutoCad-a spotkasz wszędzie, jest to najbardziej używany program ze wszystkich dostępnych na rynku.

INVENTOR

Jest to oprogramowanie dla inżynierów, które stworzył ten sam dystrybutor oprogramowania co AutoCad-a. Jest to również bardzo dobre narzędzie do wszelkiego rodzaju prac projektowych, które wymagają użycia oprogramowania inżynierskiego.Inventor jest bardzo przydatnym narzędziem nie tylko do wszelkie rodzaju projektowania 2D , lecz również jest genialnym pomocnikiem przy tworzeniu makiet oraz obiektów 3D, do których możemy zrobić profesjonalne animacje. Program posiada również opcję liczenia wytrzymałości odpowiednich, zaimplementowanych materiałów, dzięki czemu możemy dobrać odpowiednie grubości blach np. dla samochodów.

Jeśli poszukujesz oprogramowania inżynierskiego, które umożliwi tobie pracę na modelach 3d, a nie oprogramowania z zakresu computer controls, Inventor będzie dla ciebie bardzo pomocnym narzędziem, które znacznie ułatwi projektowanie oraz analizę projektu pod względem wytrzymałości na działające siły otoczenia, które realnie mogłyby naruszyć stworzony przez nas projekt.

Leave a comment