Rozszerzona rzeczywistość w branży rozrywkowej

Rozszerzona rzeczywistość w branży rozrywkowej

Augmented reality software stał się bardzo ważną częścią naszego życia. Świetnie odnajduje się w branży marketingowej, informacyjnej, ale także rozrywkowej. Ta ostatnia przyczyniła się do powstania wielu aplikacji, którym dała życie rozszerzona rzeczywistość.

Świetny system przekazywania informacji.

Jednym ze sztandarowych przykładów jest kod QR. Kod, który możemy sczytać z aplikacji na telefonie, a ułatwia procesy obsługi w wielu przypadkach, ponieważ umożliwia szybką i sprawną komunikację. Kod QR, który fizycznie widzimy, zostaje odczytany przez urządzenie wyposażone w augmented reality software, po czym jego dane zostają sczytane, przetworzone i otrzymujemy informację zwrotną niemalże natychmiast. Możemy to wykorzystać w celu odnalezienia danej strony, a także przy kontroli biletów w pociągach.

Innym przykładem tego jak augmented reality oprogramowanie jest wykorzystywane jest czytnik twarzy wykorzystywane do odblokowania telefonu. Większość nowych telefonów wykorzystuje taki czytnik, dzięki czemu możemy znacznie szybciej odblokować telefon i nie martwić się pamiętaniem o kodzie PIN.

A co z branżą gier?

Jednym z największych przedsięwzięć, które zaoferowała rozszerzona rzeczywistość jest gra Pokemon Go. Gra znalazła wielu miłośników, ponieważ polegała na łapaniu tytułowych pokemonów, co było marzeniem wielu ludzi, którzy oglądali ten serial animowany. W serialu główni bohaterowie łapali pokemony, a potem pojedynkowali się z ich pomocą. Dzięki augmented reality oprogramowanie, które udało się stworzyć umożliwiło synchronizację całej gry wraz z otoczeniem. Doszło do skandali, ponieważ gra udostępniała pokemony w losowych miejscach i bywało, że ludzie znaleźli swojego pokemona w muszli klozetowej, kościele, a nawet na krawędzi mostu. Założeniem gry było wykorzystanie oprogramowania augmented reality, żeby zmusić graczy komputerowych do ruchu.

Innym świetnym przykładem jest aplikacja Wrench the Dog. Nie jest zbytnio znana w Polsce, a szkoda. Działą ona na standardowym iPhone. Ponownie wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, żeby zsymulować zabawę z psem. Aplikacja przetwarza dane między zachowaniem pupila a otoczeniem. Można się z nim bawić w domu, na zewnątrz, nawet w pracy (jeżeli tylko szef pozwoli). Wykorzystuje produkty firmy Apple, aby przetwarzać dane ze środowiska.

Inną formą rozrywki są gry typu Just dance, gdzie wykorzystując kontrolery ruchu możemy pokazać swoje umiejętności taneczne. Świetnym pokazaniem możliwości rozszerzonej rzeczywistości jest konsola Nitendo Wii, która wykorzystując Wii remote oraz nunchuck umożliwiała przechodzenie gier przy pomocy ruchu.

Comments are closed.