Palety są często niezwykle ważnym elementem wyposażenia wielu przedsiębiorstw. Coraz większą popularność zyskują te wykonane z tworzywa sztucznego. W wielu kwestiach są one dużo bardziej praktyczne i funkcjonalne niż wersje drewniane. Posiadają niekwestionowane zalety, które wpływają na rosnące zainteresowanie.
Największe zalety palet z tworzywa sztucznego
Palety wykonane z tworzywa sztucznego są bardzo wytrzymałe i odporne na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Wobec tego z powodzeniem mogą być stosowane przez firmy, które przechowują je na zewnątrz. Palety te słyną także z długiej żywotności. W porównaniu z drewnianymi są również dużo bezpieczniejsze. Nie istnieje bowiem ryzyko uszkodzenia towaru lub skaleczenia się odłamkiem drewna czy wystającymi gwoździami. Dodatkowo palety z tworzywa sztucznego są higieniczne i łatwe w utrzymaniu w czystości. Mogą być więc wykorzystywane nawet w przemyśle spożywczym lub farmaceutycznym.
Palety z tworzywa sztucznego produkcja – jak wygląda?
Produkcja europalet z tworzywa sztucznego jest bardzo łatwa. W pierwszym etapie granulki surowca są podgrzewane do odpowiedniej temperatury, a w następnym przelewane do specjalnych form wykonanych ze stali. Dzięki nim zyskuje się odpowiedni kształt palet. Na etapie końcowym są one schładzane i wówczas są już gotowe do użycia. Palety z tworzywa sztucznego z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, wobec czego ich produkcja rośnie w bardzo szybkim tempie. Korzystać z nich mogą bowiem firmy niemal z każdej gałęzi przemysłu, nawet te higienicznie wrażliwe.
Producent europalet Schoeller Allibert – lider na rynku
Schoeller Allibert to producent palet, który posiada swoje biura i oddziały produkcyjne na całym świecie. Ponad 50 lat doświadczenia i wykorzystywanie materiałów najwyższej jakości oraz stosowanie innowacyjnych technologii sprawiają, że firma jest liderem na rynku produkcji opakowań i palet z tworzyw sztucznych. Producent dba o ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko. Wszystkie produkty firmy zanim zostaną wypuszczone na rynek poddawane są wymagającym testom wytrzymałościowym, jakościowym i bezpieczeństwa zgodnie z normami ISO. Jej procesy produkcyjne przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2, a produkowane opakowania podlegają recyklingowi w 100%. Najważniejszym celem Schoeller Allibert jest zmienianie świata na lepsze.